29 EVENEMENTEN LEZING KORT MUSEUMNIEUWS KERST-IN tuur van de Zeeuwse Culturele Raad hoopt de belangstelling voor de hedendaagse bouwkunst in Zeeland te bevorderen. Deze uitgave zal daar zeker toe bijdragen! De serie "Zeeuwse katernen" is een uitgave onder auspicen van het Zeeuws Kunstenaars Centrum. In deze serie zullen kunsthistorische opstellen en studies ver schijnen die betrekking hebben op het kun stenaarsleven in Zeeland. In oktober zal het derde nummer "Zeeuwse kunst boven water" uitkomen OOK AANWEZIG IN DE MUSEUM BIBLIOTHEEK: Franken, A.F.; Walcheren in het spoor van bedrijf en techniek; vier routes langs objekten die her inneren aan de ontwikkeling van verkeer, handel en nijverheid. Middelburg: Stichting Natuur- en Recreatieinformatie, 1988. Op donderdag 13 oktober 1988 om 20,00 uur in het Stedelijk Museum Vlissingen zal de heer Albert Veldkamp een lezing met film verzorgen over zijn reis met het expeditieschip "Plantius" naar het Caribische gebied. Speciaal aandacht zal worden geschonken aan het eiland Tobago, wat in de lZe eeuw door de ge broeders Lampsins uit Vlissingen is gekolo niseerd onder de naam "Nieuw Walcheren". Zij stichtten daar o.a. het fort Nieuw Vlissingen. Verder zal een bezoek gebracht worden (via de film) aan de Waraou Indianen in het deltagebied van de Orinoco rivier in Zuid-America. De le zing is gratis toegankelijk voor leden; niet leden betalen f 2,50 toegangsprijs. In de maanden november en december zal het Stedelijk Museum Vlissingen enige tijd gesloten worden. In die periode krijgt het gebouw een grote schoonmaakbeurt en zal met name de entree, de balie, wor den vernieuwd. Hoewel de juiste data voor de onder houdswerkzaamheden nog niet precies vaststaan, houdt u er rekening mee dat in de periode 14 november t/m 14 decem ber het museum voor het publiek gesloten is. Via de gemeentelijke informatierubriek "De Blauw Geruite Kiel zal e.e.a. zeker bekend worden gemaakt Op zondagmiddag 18 december 1988 wordt weer de traditionele Kerst-lnn gehou den in het Stedelijk Museum Vlissingen. Bij het verschijnen van dit nummer van Den Spiegel was het programma van deze middag nog niet volledig bekend. Alle le den zullen tijdig schriftelijk bericht ontvan gen over de juiste tijd, toegang en optre dende 'arties-ten".

Den Spiegel | 1988 | | pagina 30