16 St.Jacobskerk ontvangen. Vooral in het Betje Wolff-jaar 1988 hebben haar latere avonturen in de kerk grotere aandacht ge kregen. Op 9 september 1755 wordt Betje door de kerkeraad ernstig "berispt" na een "liefdesvlucht". De latere minister A.S. Talma heeft tussen 1 891 en 1 895 als jong predikant menig kind gedoopt. Dan al is zijn sociale bewogenheid in preek en daad te merken. Deze drie grote namen vallen in het niet bij die van de duizenden Vlissingers voor wie de St.Jacobskerk in de loop der eeuwen een "Godshuis" is geweest. Ook nu nog is de kerk voor velen een geloofscentrumDe Hervormde gemeente komt er samen voor: - kerkdiensten, wekelijks en op appel- of feestdagen; - gemeenteavonden, -maaltijden of -week enden; - cursuswerk en gesprekskringen; - vormingswerk, w.o. literaire avonden; - kathegese, kinder- en jeugdkerk. Zo is de kerk niet alleen een stenen monu ment. Het is een aktief centrum voor de eer aan God en voor de dienst aan de naas ten. Dat gebeurt al zo'n 650 jaar. Dat ge beurt ook als in 1988 de St.Jacobskerk tij dens de Kerstnacht volstroomt met Vlissingse burgers. Geraadpleegde bronnen: Encyclopedie van Zeeland; Hervormde wijkgemeente Zuid, Aktiviteitenprogramma 1988-89; Ds. F.S. Kloosterman: Gids voor de bezoe kers van de St.Jacobskerk Vlissigen; N.C.R.V.: Kerkepadgids 1983; C.H.J. Peters: Vlissingen in de tijd, geschie denis in kort bestek; M.H. Wilderom: Aan de mond van de Westerschelde, Vlissingen. KORT MUSEUMNIEUWS SCHILDER GEZOCHT Medio 1987 kwam de voormalige dienst woning vrij ten behoeve van het museum. In dit pand worden de museumbibliotheek, een vergaderruimte en enkele kantoren on dergebracht. Deze ruimten zijn inmiddels ingericht, alleen de zolder, waar de verga derruimte wordt ondergebracht moet nog geschilderd worden. Het betreft het witten van het dakbeschot en het verven van de spanten en gordingen. Het museum zoekt hiervoor enkele enthousiaste vrijwilligers. Verf en koffie is ruim voorradig. Als u een handje wilt helpen, kunt u zich opgeven bij de heer B. Kossen in het museum, tel. 01 184-12498. MUSEUMJAARKAART De nieuwe museumjaarkaarten voor 1989 zijn weer verkrijgbaar aan de balie van het museum. De tarieven zijn als volgt:: jon geren t/m 25 jaar: f 15,-; volwassenen van 26 t/m 64 jaar: f 30,-; personen met Pas 65+: f 20,-. Voor echtparen waarvan de ene partner een Pas 65+ bezit en de andere partner boven de 60 is geldt dat beiden recht hebben op een kaart van f.20,-. Leden van de Verenging Vrienden van het Stedelijk Museum Vlissingen heb ben recht op een z.g. kortingkaart, die eveneens f 20,- bedraagt.

Den Spiegel | 1989 | | pagina 19