EVENEMENTEN LEZING LEZING EXCURSIE samenstelling van het boek De Lieve Vrouwtjes van Zeeland. De Zeeuwse pro vincie kende tal van bedevaartplaatsen en hoewel er door allerlei oorzaken veel ver loren is gegaan, bevat het boek toch een beschrijving van 15 plaatsen. Interessant is de verklaring van de diverse benamingen waaronder Maria is vereerd, waardoor men tevens een stukje Zeeuwse geschiede nis krijgt voorgeschoteld. De boeiende le gendes, de afbeeldingen, liederen en ge beden maken dit boekje tot een welkome aanwinst. OOK AANWEZIG IN DE BIBLIOTHEEK: Tabbers, J.A.M.; De hervormde gemeente van Oost-Souburg (1583-1983); Uitgave 1983. Op dinsdag 7 februari 1989 om 20.00 uur in het Stedelijk Museum Vlissingen zal de heer W.P. van Leersum een lezing ver zorgen met als titel "Wie was Godfried Bomans". In een kort tijdsbestek zal wor den ingegaan op zijn levensloop, zijn wer ken en de belangrijkheid ervan. Hoe kon het zijn dat een zo veel gelezen schrijver nooit een literaire prijs heeft gekregen. Na de pauze zullen videobeelden te zien zijn, en via een grammofoonplaat zullen stukjes te horen zijn uit "Kopstukken" en "Hou je aan je woord". De lezing is gratis toegan kelijk voor leden en niet-Ieden betalen een toegangsprijs van f 2,50. Op donderdag 16 maart 1989 om 20.00 uur in het Stedelijk Museum Vlissingen zal de heer A. Francken uit Serooskerke een lezing verzorgen over de Walcherse dialecten met betrekking tot het woordenboek der Zeeuwse dialecten. Hoe denken we een supplement te kunnen reali seren? De lezing is gratis toegankelijk voor leden en niet-Ieden betalen een toegang sprijs van f 2,50. Het bestuur organiseert op zaterdag 8 april 1989 een excursie naar Zierikzee. 's Morgens worden wij door burgemeester Asselbergs in het stadhuis ontvangen, te vens bezichtiging van het Maritiem Museum. Na ae lunch, 's middags rond wandeling door de stad langs verschillen de monumenten, waarvan er enkele te be zichtigen zullen zijn. Wij noemen het Gravensteen, Burgerweeshuis, Noord- en Zuidhavenpoort, en indien toegankelijk de Grote Kerk. De heen en terugreis is met ei gen vervoer, leden zonder vervoer kunne zich t.z.t. opgeven bij het sekretariaat. Het volledige programma krijgt u tijdig toege zonden.

Den Spiegel | 1989 | | pagina 32