3 VOORWOORD Vrienden van het Vlissings Stedelijk Museum Wederom ligt er een zeer druk jaar achter ons. Denkt u maar aan de Betje Wolff her denking, het restaureren van het balkon van het museum, monumentendag enz. Een nieuw jaar, 1989, ligt voor ons. Achterom zien is goed, vooruitkijken beter. Gelijktijdig met het oprichten in 1 890 van een Oudheidskamer in Vlissingen, waren er ook een aantal "Vrienden" van deze Oudheidkamer. Het 100-jarig bestaan van het museum en deze "Vrienden" zal zeker niet ongemerkt voorbijgaan. De voorberei dingen zullen al in 1989 een aanvang ne men. Eind 1988, begin 1989 hopen wij "ons" linieschip De Tromp terug in het museum te krijgen. Ook in het komend jaar zult u via Den Spiegel op de hoogte worden gehou den van de restauratie-vorderingen. Nu onze vereniging ongeveer acht jaar het Vlissings museum ondersteuning biedt, komt de vraag naar sponsoring regelmatig naar voren. Het huidige regeringsbeleid met steeds meer bezuinigingen op cultuur, noodzaakt geleidelijk aan een beroep te doen op het bedrijfsleven. De belangstel ling voor culturele uitingen is in die sector de laatste jaren toegenomen. Veel vrien denverenigingen in Nederland worden al gesponsord door bedrijven. Was vroeger sponsoring bij diverse musea een vies woord, steeds meer komt men hierop te rug. Een neveneffect kan namelijk zijn dat musea door middel van sponsoring meer bekendheid krijgen buiten de regio. Onze eigen vriendenvereniging staat wat dit be treft nog aan het prille begin. Maar het be stuur zal zich het komend jaar over deze materie gaan buigen. Aan onze activiteiten willen wij ook meer bekendheid gaan geven. Wij denken dan vooral aan speciale groepen: de toeristen en de scholieren. De toeristen behoren tot de individuele bezoekers en de scholieren tot de groepsbezoekers. Ook via de toeris tische media zullen wij meer activiteiten gaan ontplooien, vooral als in 1989 de Vissershaven en omgeving wordt ontsloten. Samenwerking met andere vriendenvereni gingen in Nederland, maar speciaal in Zeeland is van groot belang voor een klein museum. Zeker in een betrekkelijk klein ge bied als Zeeland. Helaas moeten wij con stateren dat dit nog steeds een zwakke plek is. Het bestuur van de vriendenvereni ging van het Stedelijk Museum Vlissingen, ziet dit als een van haar voornaamste ta ken voor de toekomst. Van deze plaats af wil ik tot slot mijn mede-bestuursleden danken voor hun werk binnen het bestuur, speciaal de redaktiele- den van Den Spiegel. Ons kwartaalblad geniet ook buiten Zeeland reeds grote be kendheid. Ik wens u voor 1989 heel veel goeds en gezondheid toe voor u en dege nen die u dierbaar zijn. W. van Nassau-Damen, voorzitter.

Den Spiegel | 1989 | | pagina 6