VERENIGINGSNIEUWS 20 JAARVERSLAG 1988 een hoog middengedeelte met zware in gangspartij. Hierin klinkt het ontwerp van de Amsterdamse beurs door. W. Knuttel zal dit gebouw zeker hebben gekend, en misschien aan hebben gedacht bij zijn ont werp. Het is zeker een markant gebouw gewor den in Vlissingen. In de omgeving van Stenenbeer, Wilhelminastraat en Hendrikstraat heeft het een heel domineren de positie. Helaas is het stedebouwkundig wat ingekapseld geraakt bij de bouw van de nieuwe platenopslagloods langs de Koudenhoek. Maar nog altijd is het een voorbeeld van die imposante utiliteitsbouw van rond de eeuwwisseling. Het laatste in Vlissingen. Het is de tragiek van dergelijke bouwwer ken dat ze in deze tijd overbodig worden. Te groot, te duur, niet berekend op moder ne bedrijfvoering. Zeker, technisch is het heel goed mogelijk er b.v. woningen in on der te brengen. Zoals altijd eenter weer die afweging: renovatie kan wel, maar ten koste van veel gemeenschapsgeld. Helaas slaat de balans dan ook vaal door naar het kostenaspekt en verdwijnt een stuk inte ressante architektuur, een stukje cultureel erfgoed. Maar tot welke prijs.... 1988 was een jaar waarin de vereniging diverse aktiviteiten heeft ontplooid Allereerst het ledental dat van 391 in dec. 1987 steeg tot 420 per 31 december 1988. Op 27 mei 1988 mocht de be schermheer, burgemeester J.C.Th, van der Doef, ons 400ste lid, mevr. J. Buys- Bierbooms begroeten. Het bestuur van de vereniging kwam in het verslagjaar 13 maal bijeen. In 1988 leg den 2 bestuursleden hun funktie neer: dhr. G. Kloeg, penningmeester, per I april 1988 en mevr. E. Sauer-van Hees per 31 december. Dhr. Kloeg werd opgevolgd door dhr. J. Weug als penningmeester. Nieuw trad dhr. C. van Kralingen toe tot het bestuur. In het afgelopen jaar zijn 6 lezingen ge houden over in chronologische volgorde: De Vereniging Rembrandt; Amsterdam en de Kamer Zeeland van de VOC; Ikonen; Aspekten van het 1 8e eeuwse Vlissingen; De tocht naar Chatham en een verslag over een reis met de Plantius naar het Caribisch gebied. Ter gelegenheid van de 250ste geboorte dag van Betje Wolff hebben De Vrienden op 24 juli een gedenkplaat aangeboden. Deze is bevestigd aan de gevel van het pand op de Nieuwendiik waar het ge boortehuis van Betje Wolff stond. De Vrienden hebben ook hun bijdrage ge leverd aan Open Monumentendag, 17 september, met lezingen over de Vlissingse monumenten en een historische stadswan deling. Een speciale literaire wandeling werd op 14 mei gehouden. Door sterk aandringen van het bestuur en door enkele gerichte inspraak- en brieven- akties richting gemeentebestuur is het bal kon van het museum het afgelopen jaar ge restaureerd en wordt het herstel van de voorgevel spoedig voltooid. Vooruitlopend op de inrichting van een kin- derspeelnoek voor de kleinste museumbe zoekers is een Lego-opbergbak met inhoud op 1 8 december aan de conservator aan geboden. In het verslagjaar werd tenslotte één algemene ledenvergadering gehou den, op 26 april 1988.

Den Spiegel | 1989 | | pagina 19