31 chitecten en beeldend kunstenaars uit Amerika, Canada, Rusland en West- Europa hebben speciaal voor deze ten toonstelling een ontwerp gemaakt voor een objekt of installatie dat in of buiten het Fort Asperen is uitgevoerd. In de "Kijkschuur", iingedijk 84 te Acquoy zijn de resultaten te zien van de studieop dracht. Ter stimulering van de Nederlandse bouwkunst is aan studenten van de Academies voor Bouwkunst en Technische Universiteiten gevraagd een nieuwe bestemming voor het fort te ont werpen. Bezoekers kunnen de beide lokaties kom- bineren door een prachtige wandeling langs het Linge-landschap, voor het groot ste deel beschermd natuurgebied. In de grote schuur op het fortterrein wordt ieder uur in een speciaal hiervoor ingerichte ruimte een groot opgezette multi-dia im pressie getoond. In beeld en geluid wordt een indruk gegeven van de Linge en het omringende landschap. Op het fortterrein is ook een boekwinkel, waar o.a. verkrijgbaar is de catalogus "Ideeënstroom", met alle ingezonden teke ningen en maquettes van de eerder ge noemde architectuur-tentoonstelling. Voorts de Handleiding bij de tentoonstellingen in Fort Asperen zelf. Het Fort Asperen en de "kijkschuur" te Acquoy zijn geopend di. t/m zo. van 10.00 tot 18.00 uur. Acquoy en het fort zijn het makkelijkst te bereiken via de A2 en Al 5 en de provinciale weg Geldermalsen - Leerdam. Parkeren bij de afslag Acquoy. Met openbaar vervoer via station Leerdam en de buurtbus naar Acquoy [di. t/m za.). Bezoek aan het Fort Asperen is opgenomen in NS-dag- tocht 44.

Den Spiegel | 1989 | | pagina 30