33 EVENEMENTEN OPEN MONUMENTENDAG STADSWANDELINGEN TENTOONSTELLING MONUMENTENWACHT KINDERPROJEKT GESCHENK LEZING LEZING Op zaterdag 9 september wordt voor de 2e maal in Vlissingen de Nationale Open Monumentendag georganiseerd. Op die dag staan weer verschillende evenementen op het programma, waaraan ook de Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum haar mede werking aan verleent: 's Morgens staat weer de traditionele stads wandeling door de binnenstad op het pro gramma, onder leiding van dhr. R. den Broeder. De tocht voert langs diverse monumen ten en interessante plekjes, waarbij tevens aspekten uit de geschiedenis van Vlissingen aan de orde komen. Vertrek 10.30 uur vanaf het Stedelijk Museum, Bellamypark 19 te Vlissingen. De tocht duurt tot ca 1 2.15. Voor het eerst wordt ook 's middags een stads wandeling gehouden door het 19e eeuwse ge deelte van Vlissingen, de Scheldebuurt en om geving Badhuisstraat - Koudekerkseweg, eveneens onder leiding van dhr. R. den Broeder. De tocht voert langs interessante hui zen en gebouwen uit de periode van de Jugendstil en Amsterdamse Schoolstijl. Vertrek 14.00 uur vanaf het stadhuis te Vlissingen. De tocht duurt tot ca 1 5.00 uur. In het Stedelijk Museum Vlissingen wordt op de Open Monumentendag een kleine tentoonstel ling georganiseerd van het provinciale Monumenten Inventarisatie Projekt. Aan de hand van fotomateriaal zal een overzicht gege ven worden van de inventarisatieresultaten van de monumenten van recente geschiedenis in de regio Midden-Zeeland. Evenals vorig jaar zal ook de provinciale Monumentenwacht Zeeland aanwezig zijn in en bij het museum met materiaal dat bij het in- spektie-werk wordt gebruik en uiteraard mede werkers die u informatie kunnen geven over de Monumentenwacht. Door mevr. A. Verdonk-Rodenhuis, bestuurslid van de vereniging zal een speciaal kinderpro- jekt worden georganiseerd in de vorm van een "postenspel", gericht op brugklassers en leerlin gen van groep 8 basisonderwijs. Om 17.00 uur worden alle deelnemers aan Open Monumentendag in het museum ontvan gen. Het bestuur van de Vrienden zal dan aan ae gemeente Vlissingen een geschenk aanbie den, dat door de beschermheer, burgemeester J.C.Th, van der Doef in ontvangst zal worden genomen. Op donderdag 12 september 1989, om 19.30 uur in het Scheldekwartier, Van Dishoeckstraat te Vlissingen zal Vice-admiraal b.d. A. van der Moer een lezing verzorgen met als titel "De Zeeuwse tijd van Admiraal De Ruyter". De leden van de Vrienden worden door de Koninklijke Nederlandse Vereniging "Onze Vloot" uitgenodigd deze lezing bij te wonen. Op donderdag 12 oktober 1989, om 20.00 uur in het Stedelijk Museum Vlissingen, zal dhr. A.H. van Dijk een lezing verzorgen met als titel "De Commando's bij de bevrijding van Vlissingen". De toegang voor leden is gratis, niet-leden betalen een toegangsprijs van f.2,50 p.p.

Den Spiegel | 1989 | | pagina 32