33 EVENEMENTEN 19 oktober: LEZING 15 november: LEZING 17 december: KERST-IN den van Nederland per provincie geïnven tariseerd. In "De bodebus in het Zuiden" worden ook Belgische en andere buiten landse bodebussen beschreven. De grote zwartwit foto's zijn voorzien van een prettig leesbare tekst waarin, soms uit voerig dan weer kort en bondig, informatie wordt gegeven over de betreffende bode bus of -staf. De afbeeldingen worden afge wisseld door uit bladen of boeken overge nomen stukken, waaruit men veel te weten komt over de historie van de boden en hun onderscheidingstekens. Deze teksten vor men een boeiend onderdeel van de boek werken. Vermeld wordt dat in Vlissingen de bode bus nog steeds een officiële funktie heeft. Een goede reden om er eens meer over te lezen. Agterberg, M.; De Hollandsche bodebus: inventarisatie van bodebussen van gemeenten en water schappen in Noord- en Zuid-Holland; 1980. Agterberg, M.; De bodebus in het Zuiden: inventarisatie van bodebussen van gemeenten en water schappen en ambachtsgilden in Zeeland, Noord-brabant, Limburg en België; 1981 Agterberg, M.; De bodebus in Gelderland, Utrecht en Overijssel: inventarisatie van bodebussen van gemeenten, waterschappen en am bachtsgilden in Gelderland, Utrecht en Overijssel; 1983. Agterberg, M.; De bodebus in het Noorden: inventarisatie van bodebussen van gemeenten, water schappen en ambachtsgilden in Groningen, Friesland en Drenthe; 1984. Deze boeken zijn in het bezit van de muse- umbiblotheek gekomen door een schen king van de heer H. Agterberg. Hiervoor onze hartelijke dank! Door afwezigheid van Dr. A.H. van Dijk kan de lezing op 1 2 oktober 1989 geen doorgang vinden. Deze is verplaatst naar donderdag 19 oktober 1989, eveneens om 20.00 uur. De titel is "De Commando's bij de bevrijding van Vlissingen". Op woensdag 15 november 1989 om 20.00 uur in het Stedelijk Museum Vlissingen, zal dhr. J. de Ruiter, chef van de afdeling kabinet en voorlichting van de ge meente Borsele een lezing met diaserie presenteren met als titel "Het ontstaan en de ontwikkeling van de 'Zak van Zuid- Beveland". De toegang tot de lezingen is gratis voor leden, niet-leden betalen een toegangsprijs van f 2,50 per persoon. Op zondagmiddag 17 december 1989 wordt weer onze jaarlijkse Kerst-In gehou den in het Stedelijk Museum te Vlissingen. Bij het verschijnen van dit nummer van Den Spiegel was het programma nog niet volle dig bekend. Alle leden zullen tijdig schrifte lijk bericht ontvangen over de juiste tijd en het volledige programma. Noteert u alvast deze datum.

Den Spiegel | 1989 | | pagina 32