21 WERKGROEP LOCALE GESCHIEDENIS JAARVERSLAG 1989 WONEN IN VLISSINGEN De ontwikkeling van 11eeuwen Vlissings woonhuis stedelijk museum vlissingen sievoorstel geschreven, uitgaande van burge meester en wethouders van Vlissingen en be stemd voor de raad. Hierbij wordt een aktueel onderwerp gekozen, bijv. de toekomst van de Koopmans- en Vissershaven. Dit projekt wordt telkens geaktualiseerd. Thans gaat het over de invulling van de Spuikom. In het voorstel vragen B. en W. aan de raad zich hierover uit te spreken. Om de gelijkenis met een echt raadsstuk te vergroten is dit stuk op het papier gedrukt dat ook in werkelijkheid wordt gebruikt. Hoe echt dit is, bleek uit een re- aktie van De Scheldebode op het destijds aktu- ele voorstel betreffende de Koopmans- en Vissershaven: de redaktie plaatste dit met grote koppen op de voorpagina in het enthousiasme om een primeur te brengen van plaatselijk nieuws. Het projekt bracht aldus zelfs de bele vingswereld van volwassenen in beroering. - Wonen in Vlissingen, de ontwikkeling van 11 eeuwen Vlissings woonhuis. Dit projekt is opge bouwd rondom een tentoonstelling, bestaande uit 41 panelen, aangevuld met voorwerpen uit het museum. Dit projekt heeft als voorbeeld ge diend voor een dergelijk projekt voor de scho len in Middelburg. Naar het Vlissingse voor beeld is daar inmiddels ook een werkgroep locale geschiedenis aktief. - Ontdek Fort Rammekens. Hierbij behoort een bezoek aan het fort tot de mogelijkheden. De keuze voor juist deze projekten is gemaakt enerzijds omdat de werkgroep dacht dat het bijzonder interessante onderwerpen zijn, an derzijds omdat er in het onderwijs duidelijk be hoefte was aan typisch plaatselijke voorbeel den tijdens de behandeling van een bepaald thema. Een voorbeeld van het eerste: de Franse tijd, van het tweede: de raadszitting of Wonen in Vlissingen. De bedoeling van de werkgroep is dat duidelijk wordt ingespeeld op de behoeften in het onderwijs zelf. Zoals u in het voorafgaande hebt kunnen mer ken staat bij de werkgroep niet in de eerste plaats voor ogen het wetenschappelijk onder zoek of het opstellen van publikaties, hoewel we die mogelijkheid niet uitsluiten. Wel staat voor ogen het beschikbaar stellen van bronnen materiaal voor educatieve doeleinden. Wat we willen bereiken is dat het vak geschiedenis als een levend vak en niet als saai en droog wordt ervaren. Op deze manier denken wij aat ook meer begrip zal ontstaan van en voor onze sa menleving. 1989 was een jaar waarin de vereniging weer vele aktiviteiten ontplooide. Het ledental bedroeg op 31 december: 437. Het bestuur kwam in het verslagjaar 9 maal bijeen. In het afgelopen jaar werden 7 lezingen gehouden over, in chronologische volgorde: Dhr. W.P. van Leersum: Wie was Godfried Bomans; Dhr. A. Francken: Walcherse dialec ten; Mw. A. Verdonk-Rodenhuis: De zee in de Nederlandse literatuur; Dhr. M. Jacobussen: Zeeland, samenspel van mens, zee en land; Dhr. A. van der Moer, vice-admiraal b.d.: De

Den Spiegel | 1990 | | pagina 16