TROMP-NIEUWS 29 EVENEMENTEN 29 april: SHERRY-CONCERT 17 mei: JAARVERGADERING 17 mei: LEZING 7 juni: LEZING De uitgave bevat vele foto's en tekeningen. Een recensent van het NRC sprak zijn teleurstelling uit over het ontbreken van een foto van Fort de Ruyter. Laat de heer Van Dijk nu in het gelukki ge bezit daarvan zijn en bereid deze te publi ceren in Den Spiegel.(Zie vorige pagina) In het kader van het 1 OO-jarig bestaan van het museum organiseren de "Vrienden" ter gelegen heid van Open Museumdagen op zondagmid dag 29 april a.s. van 14.00 tot 17.00 uur een muziekprogramma. Medewerkenden zijn het vocaal ensemble 'St.-Laurens', het accor deonkwintet o.l.v. dhr. G. Blom, directeur van de Zeeuwse Muziebchool en leerlingen van mw. Andriessen, docente aan de Zeeuwse Muziebchool. Zij zullen dwarsfluit spelen. Wij hopen velen van u op deze middag te mogen begroeten. De toegang tot het museum is op deze Open Museumdagen uiteraard gratis. Op donderdag 17 mei 1990 wordt de 1 1 e ledenvergadering van de Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum gehouden. De verga dering begint om 19.00 uur en is uitsluitend toegankelijk voor leden. De agenda luidt: 1Opening en mededelingen voorzitter; 2. Notulen vorige vergadering, 25 mei 1989; 3. Voorstel contributieverhoging van f 12,50 naar f 15,-; 4. Verslag kaskommissie en benoeming nieu we kaskommissie; 5. Behandeling jaarverslag sekretariaat, finan cieel jaarverslag en jaarverslag redaktie; 6. Bestuursverkiezing. Aan de beurt van aftreden zijn de dames W. van Nassau-Damen en M. van der Sluis-Janssens. Het bestuur stelt voor mevr. W. van Nassau-Damen en merv. M. van der Sluis-Janssens te herbenoemen; 7. Rondvraag; 8. Sluiting. Het jaarverslag van het sekretariaat, het finan cieel jaarverslag en het jaarverslag van de re daktie van Den Spiegel 1989 liggen ter inza ge bij de balie van het museum. Belang stellenden kunnen hier tevens een kopie van krijgen. Na de ledenvergadering, ca 19.45 pauze met koffie en gebak. Aansluitend: Op 17 mei 1990, om 20.00 uur houdt de heer Adr. Katsman een lezing met als titel: Jacob Cats....zijn tweeëntachtigjarig leven. Dia's van plaatsen, landschappen en gedich ten waar Jacob Cats, dichter en staatsman, ge woond en geleefd heeft, gestorven en begra ven is. Tijdens de diapresentatie wordt voor de toelichtende tekst zoveel mogelijk gebruik ge maakt van zijn eigen gemaakte levensbeschrij ving. Op donderdag 7 juni 1990, om 20.00 uur in het Stedelijk Museum zal de heer W. Weber, conservator, een lezing houden met als titel: 100 JAAR MUSEUM De lezingen zijn gratis toegankelijk voor leden van de vereniging, niet-leaen betalen een toe gangsprijs van f 2,50 p.p Aan de terugtocht van de 'Tromp' wordt hard gewerkt. De opdracht voor de vitrine is een de zer dagen uitgegaan. En als alles volgens plan verloopt, mogen wij de Tromp medio mei in het museum verwachten. Via de regionale pers zul len wij u op de hoogte houden. Ook in de vol gende Spiegel, juli 1990 zullen wij verslag doen van de restauratie en de teruchttocht.

Den Spiegel | 1990 | | pagina 22