OPTREDEN VAN DE MASTREECHTER STAAR 11 100 JAAR MUSEUM Een fregat is een scheepstype met 46 tot 52 stukken geschut. Het model van de Tromp toont 44 stukken met de mogelijkheid om nog twee kanonnen te plaatsen op het achterschip. Als men uitgaat van een fregat, zijn de afmetingen veel logischer. De volgende conclusie was dat dit model geen origineel schip voorstelt met de naam 'Tromp'. Dit alles overziende moet ik con cluderen dat het onderzoek naar de geschiede nis van het model en het scheepstype dat het voorstelt opnieuw kan beginnen. Men heeft zich laten verleiden door archiefmateriaal, zon der goed te kijken naar het model zelf. Ook ik heb die fout aanvankelijk gemaakt, maar reali seer me nu des te meer, dat een dergelijk mo del (en een tweede in dit soort ben ik in Nederlandse musea nog niet tegen gekomen) zelf een heel belangrijke bron van informatie is. Een onmisbare aanvulling op archiefmateriaal. Het toont ook des te meer de waarde van het schip en de restauratie aan. Foto boven: detail van het achterschip van de Tromp Als hoogtepunt van de viering van het honderdjarig bestaan van het Stedelijk Museum te Vlissingen organiseert de Vereniging Vrienden van net Stedelijk Museum een concert van het beroemde koor de Mastreechter Staar. Het con cert vindt plaats op zaterdag 6 oktober 1990 om 20.00 uur in de St.Jacobskerk te Vlissingen. Het koor brengt een afwisselend programma, waarin het alle facetten laat horen van het rijke repertoire dat het koor beheerst. Uw vereniging is er trots op dit concert in Vlissingen te kunnen organiseren. Wij verwachten een zeer grote belangstelling voor dit concert. Omdat wij van mening zijn, dat de Vrienden van het Museum voorrang dienen te hebben bij de kaartver koop, organiseren wij een voorverkoop vanaf l augustus a.s. voor Vrienden en hun intro ducés. Deze voorverkoop vindt plaats uitslui tend in het Stedelijk Museum aan de balie, tij dens de gewone openingstijden. De prijs per plaats bedraagt f 25,-, hetgeen naar ons oor deel - in vergelijking met prijzen die elders in het land worden gevraagd voor een optreden van de Mastreechter Staar - een redelijk be drag is. Degenen, die belangstelling hebben voor dit concert - en wij hopen en verwachten dat dit er zeer velen zijn - adviseren wij gebruik te maken van de voorverkoop. Omdat dit een voorver koop is voor de Vrienden en hun introducés, dient u aan de balie wel uw lidmaat-schaps- kaart te tonen. De kaartverkoop geschiedt uit sluitend tegen contante betaling, telefonische reserveringen zijn niet mogelijk. Namens het bestuur: M.H.F. van der Sluis.

Den Spiegel | 1990 | | pagina 10