26 In 1982 kwamen op verzoek van de huidige conservator W. Weber drie inwoners van Vlissingen bij elkaar om de Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum Vlissingen op te richten, In februari 1982 werden de sta tuten officieel door de notaris in een akte vast gelegd. Voorzitter werd mevr. W. van Nassau- Damen, secretaris dhr. W. Weber, penningmeester dhr. G. Kloeg en bestuursleden mevr. E. Sauer-van Hees en dhr. F. Groote. Als beschermheer werd de toenmalige burgemees ter de heer Th. Westerhout gevraagd. Hij heeft tot aan zijn pensionering toe een vroegere tra ditie in ere hersteld door zijn daadwerkelijke medewerking aan de vereniging. Helaas is hij, nadat hij pas tot erelid was benoemd, overle den. Zijn opvolger, de huidige beschermheer, J.C.Th, van der Doef heeft de traditie voortge zet en zich bereid verklaard zich als burge meester in te zetten voor het Vlissings museum. De vereniging is in de afgelopen acht jaar uit gegroeid tot een van de grootste van Vlissingen met bijna 500 leden. Naast haar museale activiteiten is het ook een culturele ver eniging die regelmatig lezingen en excursies organiseerd. Het kwartaalblad Den Spiegel heeft inmiddels landelijke bekendheid gekre gen. Aankopen voor hef museum worden regel matig gedaan. Van een bakkerskar uit de jaren '20 tot antieke tegels en schilderijen toe. Jammer is dat vele schenkingen zo weinig te zien zijn binnen het museum. Waarschijnlijk door plaatsgebrek. Van een bakkerskar is dit te begrijpen, bij een viertal unieke tegels niet. Wij staan aan de vooravond van een nieuwe eeuw. Het is onze taak het cultureel verleden over te dragen aan toekomstige generaties en een ontwikkeling die 100 jaar geleden begon voort te zetten. De Vrienden hebben daarbij nog tal van wensen: uitbreiding van het muse um is er een van. Alleen lukt het niet, maar wel samen met anderen om een ruimte te vinden waar niet alleen het verleden maar ook het he den en misschien zelf te toekomst te zien is. Laten we daarom niet stilzitten, want wat nu gebeurt is morgen geschiedenis. Interieur van het museum in de jaren '60: de grote zaal op de begane grond. Foto collectie gemeentear chief Vlissingen

Den Spiegel | 1990 | | pagina 21