33 EVENEMENTEN OPEN MONUMENTENDAG 11 september: LEZING 6 oktober: CONCERT 17 oktober: LEZING ca 50 tekeningen van Guys voor nog geen f. 10,- te kopen. Dat ze van Guys waren ver nam hij van een expert, maar de naam was hem volslagen onbekend. Toch organiseerde hij een expositie (de eerste in Engeland). Een zeer lucratief initiatief, want alle tekeningen werden gedurende de eerste dagen van de expositie verkochtI Door zijn eigen beschei denheid heeft Guys waarschijnlijk niet de be kendheid gekregen die hij verdiende. Dit na jaar krijgt u de gelegenheid daar zelf over te oordelen. Ellen Oomens-Pals. Op zaterdag 8 september is het weer de tradi tionele Open Monumentendag. Diverse gebou wen in Vlissingen staan dan weer open voor het publiek om te bezichtigen. Uiteraard is ook het Stedelijk Museum Vlissingen op die dag vrij toegankelijk. In verband met de uitgebreide vie ring van 100 jaar museum zullen de Vrienden geen bijzondere aktiviteiten in het museum zelf organiseren. Wel staat op het programma: STADSWANDELING Onder leiding van de heer R.J.W. den Broeder wordt 's ochtends weer een stadswandeling gemaakt langs vele bekende en onbekende monumenten en plekjes in de Vlissingse binnen stad. Vertrek om 10.30 uur vanaf het Stedelijk Museum. KANONSCHIETEN De Schietsportvereniging De Fles zal ook dit jaar weer de Vlissingse Monumentendag luister bijzetten met het afschieten van de antieke kanonnen op het gerestaureerde Rondeel en bij de Muur van Altena. BUSDIENST Evenals vorig jaar zal tussen Middelburg en Vlissingen een speciale busdienst worden on derhouden met een originele gerestaureerde Mercedes-bus. Op gezette tijden rijdt deze bus tussen het Bellamypark te Vlissingen en de Markt in Middelburg. Op dinsdag 11 september 1990, om 20.00 uur in het Stedelijk Museum houdt mevrouw E.C. Engelenberg een lezing met als titel; Duizend jaar Christendom in Rusland. Het eer ste deel zal handelen over de kerstening van Rusland en de ontwikkeling in verschillende fa sen van de Orthodoxe kerk. Het tweede deel zal gewijd zijn aan de geloofsbeleving in de kerk. Ook de betekenis van de ikonen zal ter sprake komen. Het geheel zal door dia's wor den toegelicht en zullen enkele gezangen te beluisteren zijn. Als hoogtepunt van de viering van het 100 ja rig bestaan van het museum organiseert de Vereniging Vrienden op zaterdag 6 oktober om 20.00 uur in de St.Jacobskerk een concert van het beroemde koor de Mastreechter Staar. Voor meer informatie: zie pagina 1 1 Op woensdag 17 oktober 1990, om 20.00 uur in het Stedelijk Museum zal de heer J.T.H.C. Schepman een lezing met dia's en film houden met als titel 'Realiteit en symboliek van de spreeuwpot in de historie, de schilderkunst en bij u thuis'. Spreeuwpotten of vogelpotten zijn keramische nestkastjes voor de z.g. holen- broeders, die de mensen zeker vanaf de 15e eeuw tot aan het begin van de 20e eeuw op hingen, hoofdzakelijk om de jonge vogels te vangen en op te eten en om insekten te Destrij- den. Op schilderijen, gravures en tekeningen van oude meesters komen ze veelvuldig voor. Op sommige schilderijen hebben ze een nogal dubieuze zinnebeeldige betekenis. Heden ten dage worden er weer vogelpotten gemaakt uit sluitend als nestkastjes.

Den Spiegel | 1990 | | pagina 26