BIBLIOTHEEKNIEUWS 28 ten, wapens, tinnen en bronzen voorwerpen, juwelen, zilver, glaswerk, porselein, ikonen en poppen zijn zo de zaken die u op deze beurs kunt bezichtigen. De Nationale Kunst- en Antiekbeurs in de Holland-Hal van de RAI in Amsterdam is geo pend maandag t/m vrijdag 12.00 - 21.00 uur, zaterdag en zondag van 12.00 - 18.00 uur. Toegangsprijs f 20,- incl catalogus, 65+ en CJP f 15,-incl. catalogus. Erkelens, J. Een onsterfelijke zeeschilder J.C. Schotel (1787-1838); Zwolle: Waanders, 1 989. Johannes Christianus Schotel (Dordrecht 1787- 1838) was in zijn tijd een onovertroffen mees ter in het schilderen van zeegezichten. Hij was aanvankelijk garenfabrikant, later kapitein van de stedelijke garde d'honneur, voordat hij zich bezig hield met schilderen. Nationaal en internationaal kreeg hij erken ning. De keizer van Rusland en de koning van Pruisen hadden schilderijen van Schotel in hun collectie. Strand en zee vormden zijn onder werp. Hij maakte 214 schilderijen en 271 aquarellen en tekeningen. Vorig jaar verscheen het boek 'Een onsterfelijke zeeschilder J.C. Schotel (1787-1 838)' naar aanleiding van een expositie in het Dordrechts museum. Dit boek bevat niet alleen de biografie van Schotel, maar behandelt ook zijn specifieke schildertechnieken, de waardering die hij kreeg in die tijd en het kunstleven in de 19e eeuw. Boeiend geschreven, prettig leesbaar en aangevuld met vele fraaie illustraties. Mede ge zien het thema van Schotels schilderkunst een aanwinst voor de bibliotheek. Stijlkamers. De collectie gegroepeerd. Vlissingen: Stedelijk Museum, 1990. 'Stijlkamers, De collectie gegroepeerd' is een catalogus die uitgegeven is naar aanleiding van de gelijknamige expositie (Stedelijk muse um Vlissingen 1 2 mei - 30 september). Zes hedendaagse kunstenaars uit Vlissingen, Ries van den Berg (bouwkunst/architektuur), Eric Brandts (beeldende kunst), Jan Haas (beel dende kunst), Meindert Inderwisch (literatuur), Lex de Meester (toegepaste kunst/fotografie) en Eddy Quite (beeldende kunst) hebben de vrijheid gekregen om hun werk te confronteren met de historische verzameling en de museale

Den Spiegel | 1990 | | pagina 21