29 EVENEMENTEN 17 oktober: LEZING 14 november: LEZING 16 december: KERST-IN LIDMAATSCHAPSKAART ruimtes. Vanuit het heden leveren ze commen taar op het verleden. Of ze trekken de lijnen uit het verleden door naar 1990." Met deze woorden zet Ineke Spaanders in de catalogus uiteen wat de expositie inhoudt. Een expositie die beslist de moeite van het bekijken waard was. Dit geldt nog steeds voor de fraai uitgevoerde catalogus, die een prima indruk van de tentoonstelling geeft. De uitgave van de catalogus was mogelijk door de financiële steun van de provincie Zeeland, het Anjerfonds, de gemeente Vlissingen en de Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum. ELLEN OOMENS-PALS AFGELAST Wegens omstandigheden kan de lezing van de neer J.T.H.C. Schepman over "Realiteit en symboliek van de spreeuwpot in de historie, de schilderkunst en bij u thuis" helaas geen door gang vinden. Deze is verschoven naar een la ter datum. Nadere aankondigingen volgen in deze evenementen-rubriek in een volgende Spiegel. In de plaats daarvan hebben de 'Vrienden" een alternatief: Op woensdag 17 oktober 1990, om 20.00 uur in het Stedelijk Museum te Vlissingen zal de heer R.J.W. den Broeder een lezing houden over de monumenten van Vlissingen. In deze le zing zal een overzicht worden gegeven van de bouwstijlen van Gothiek tot Jugendstil aan de hand van ca 90 dia's van Vlissingse woonhui zen en monumenten. Op woensdag 14 november 1990, om 20.00 uur in het Stedelijk Museum te Vlissingen zal dokter A.H. van Dijk een lezing houden met als titel "Burgers in Vlissingen tij dens de Tweede Wereldoorlog". Deze lezing is het derde en laatste deel van een serie lezin gen, begonnen in 1988 met "De rol van het Verzet bij de bevrijding van Vlissingen", ge volgd door "Het aandeel van de Commando's en Schotten in de bevrijding" in 1989. Nu dan een lezing over hoe voor de burger het leven doorging temidden van wat zich in Vlissingen tijdens de oorlogsjaren afspeelde. De beide lezingen zijn gratis toegankelijk voor leden van de vereniging; niet-leden betalen een toegangsprijs vanï 2,50 per persoon. Op zondagmiddag l 6 december 1990 wordt weer onze jaarlijkse Kerst-In gehouden in het Stedelijk Museum Vlissingen. Bij het verschijnen van dit nummer van Den Spiegel was het pro gramma nog niet volledig bekend. Alle leden zullen tijdig schriftelijk bericht ontvangen over de juiste tijd en het volledige programma. Noteert u de datum alvast. Het museum krijgt regelmatig bezoek van leden van de Vereniging Vrienden. Dit is erg plezie rig. Het museum stelt bijzonder prijs op uw be langstelling. Het is echter onmogelijk voor de museummedewerkers die aan de balie hun werk doen om alle 470 Vrienden bij naam en gezicht te kennen. Neemt u daarom altijd uw lidmaatschapskaart mee. Alleen op vertoon van deze kaart krijgt u en uw inwonende huis genoten gratis toegang tot het museum. Mocht u de kaart per ongeluk hebben vergeten, be taalt u de normale toegangsprijs van f l,-. Ook voor de Vrienden (evenals voor de houders van de 65+ kaart en de museumjaarkaart) moet het museum dezelfde regels hanteren als bij het openbaar vervoer: geen kaartje, geen toe gang. Denkt u daarom om uw lidmaatschaps kaart. Alvast bedankt en tot ziens in het muse um! Medewerkers Stedelijk Museum Vlissingen.

Den Spiegel | 1990 | | pagina 22