TENNISCLUB "RACKET" 3 C.M. Braker-Visser Omstreeks 1906 is de Lawn Tennis Club "Racket" opgericht. Volgend jaar wordt het 85-jarig bestaan gevierd. Racket is een kleine vereniging met on geveer 55 leden, geen jeugdleden. Een groot deel van dit schrijven is overgeno men uit de notulen en jaarverslagen, geschre ven door ir. G.A. Kemper, bestuurslid van 1936 tot 1957. Als oudste document hebben we een kasboek uit 1907. In 1911 werd voor het eerst een reglement samengesteld. Het be stuur bestond toen uit: - L.J.K. van Waveren, president; - Mevr. A. van Raalte-van Raalte, secretaresse- penningmeesteresse; - Mevr. T. van Waveren-Janszen, waarnemend secretaresse-penningmeesteresse; - Mevr. R. van den Broek-van Beyma Thoe Kingma, baancommissaris; - W. Fulton, baancommissaris. Enkele citaten uit het Reglement der Vlissingsche Lawn-Tennis Club "Racket": De con tributie bedraagt f 15,- 's jaars met een entree geld van f 25,-. Het aanschaffen van het regle ment a f 0,25 is verplichtend. Het door leden aan ballenjongens betaalde raapgeld op offi- cieele speeldagen kan te allen tijde tot een maximum van 10 cent per uur bij de(n) Secretaris(esse), Penningmeester(esse) worden terugverkregen. In 1916 trad de club toe tot de NLTB. Aanvankelijk werd op de tegelbaan in het "park" gespeeld. Via ae algemene aandeelhou dersvergadering van de Mij. tot Exploitatie van de tennisbanen werden de speeltijden aange vraagd door Racket. De sleutel van de tennis baan werd bewaard bij café Zwerflust, dat daarvoor 's zomers f 10,- en 's winters f 5,- per seizoen kreeg. Ook thee en limonade leverde Zwerflust. In 1928 kwamen de nieuwe banen van de Mij. Zeeland. Het enthousiasme voor het spel was groot. Racket zocht zelf contact met Kortrijk en er werd dat jaar tot in november gespeeld. Behalve de baan in het park en later beneden Britannia is er ook lange tijd een baan op het marine-terrein bij het wachtschip geweest. Vele jaren is een 'aantal heeren offi cieren' van land- en zeemacht, tijdelijk in Vlissingen wonend, lid geweest van Racket. Toen in mei 1940 de oorlog uitbrak werd een groot deel van de Vlissingers geëvacueerd on der wie veel Racket leden, zodat er weinig ge speeld werd en van wedstrijden en dergelijke geen sprake meer was. Er was een groot ge brek aan ballen. In 1942 werden zeventig oude ballen opgestuurd naar Vredestein om herbekleed te worden. De NLTB distribueerde elfhonderd paar schoenen zonder bon door het hele land, waarvan twee paar aan Racket. Van de financiële resultaten over 1941 werd mededeling gedaan aan de commissaris voor niet commerciële verenigingen. Sedert 1 janu ari 1 942 behoorde Racket daartoe onder no. 410236. Uit het jaarverslag van 1944: "Er werd in 't ge heel niet gespeeld. Het vorderen van arbeids krachten voor spitten en palen inzetten nam zo'n omvang aan dat het niet geraden was zich op de baan te bevinden. Halverwege de zomer evacueerde vrijwel iedereen. Half Octo ber kwam het tennispark onder water door de inundatie. Op 3 november werd Vlissingen be vrijd, maar 't was een halve ruïne". De l.t.c. "Racket" speelt nu op baan 6 op het tenniscomplex De Nolle. Elk jaar worden er twee toernooien gehouden en wel de clubkam pioenschappen en het Dr. J. Spuyman toernooi. De heer Spuyman is meer dan 50 jaar lid ge weest van onze club, 35 jaar bestuurslid, waarvan vele jaren als voorzifter. De heer Spuyman was ook erelid van de vereniging. In 1974 stelde hij een beker beschikbaar voor het jaarlijkse gezelligheidstoernooi dat sinds dien het Dr. J. Spuyman toernooi heet.

Den Spiegel | 1990 | | pagina 4