9 BOKSCLUB DOS VLISSINGEN eerste en enige officieel erkende boksclub in Zeeland, en zijn dat nog steeds. Probeersels om in Sluiskil en Goes iets van de grond te krij gen zijn nooit gelukt. Toen we een officieel erkende vereniging wa ren, kwamen we ook in aanmerking voor een sportzaal. Dit was ook hard nodig, want we kregen een enorme toeloop van leden en deze waren op de zolder niet meer onder te bren gen. We kregen de sportzaal van de ULO- school aan de Glacisstraat/Coosje Busken- straat toegewezen. Op die plaats staat nu de supermarkt Torro. De zaal was water en wind- dicht, maar daar was dan ook alles mee ge zegd. Er was geen water, geen toilet en geen verwarming. Een douche in een sportzaal was nog niet uitgevonden. Maar er kon getraind worden. Het was een groot deel van onze ont spanning. Er waren in die tijd niet zoveel ont spanningsmogelijkheden en ons zakgeld was ook geen weelde. De ontspanning was de trai ning en een ploeg jonge gasten onder elkaar. Er was een prima sfeer en vriendschap. Iets wat veel mensen niet begrijpen, vriendschap bij jongens die met elkaar boksen. De sportzaal lag aan de kant van de "Kom" en wanneer men hoge nood had kon men terecht op de Kommedijk. Gezond buiten in de frisse lucht, 's Winters koelde je lichaam, dat enorm was verhit tijdens de harde training, heerlijk af. En hard werd er getraind. Er bestond een ge zonde rivaliteit: niemand wilde onderdoen voor de ander. Daar ook andere sportverenigingen weer met de trainingen begonnen en er nog steeds een tekort aan zaalruimte was, werden de zalen intensief gebruikt. Dit gaf niet altijd prettige trainingstijden. Onze trainingstijden werden vastgelegd op dinsdag- en zaterdag avond en wel van 19.00 tot 21.00 uur. Na afloop van de training konden we ons dus niet wassen. We trainden tot 21.00 uur en om dat de bioscoop op zaterdag óók om 21.00 uur begon kun je je wel indenken hoe de ande re bezoekers het vonden als we daar heet en bezweet binnen stormden. Het eerste half uur was het voor de mensen achter ons wazig door de zweetdampen. Over de luchtjes zullen we het maar niet hebben. Nieuwpoort was secretaris-penningmeester en Groepsfoto boksclub DOS Vlissinaen, 1947. Staande links de trainer.

Den Spiegel | 1990 | | pagina 8