10 KUNST- EN ANTIEKBEURS DELFT de motor van de boksclub. Door zijn enorme inzet zijn we in die moeilijke naoorlogse jaren blijven bestaan. Weer of geen weer, hij was elke trainingsavond aanwezig met een sigaren kistje en een schoolschrift om de contributie op te halen. Die bedroeg toen 50 cent in de week. Hij was enorm zuinig op de clubcentjes en daarom zijn we altijd een financieel gezon de vereniging geweest. En nog: we hebben nog nooit steun van buitenaf nodig gehad. Na maanden van hard trainen boksten een groep jongens hun eerste wedstrijd. Dat was in Terneuzen, georganiseerd door oud prof-bokser Jo Willems. Door het ontbreken van veerboten werden we met een sleepboot naar Terneuzen gebracht en moesten daar overnachten omdat we pas de volgende dag weer werden opge haald. Hoe het met die sleepboot en het over nachten financieel geregeld werd, met die twee kwartjes contributie in de week, is me nog steeds een raadsel. Na deze eerste wedstrijd van de DOS jongens volgden er nog velen. Nieuwpoort legde con tacten met Theo Huizenaar uit Rotterdam, lan delijk bekend als organisator en trainer van zo wel profs als amateurs. We hadden in de beginjaren van het bestaan van DOS een heel goede ploeg boksers: jongens met lef, inzet en doorzettingsvermogen. Niet durven of opgeven stond toen niet in ons woordenboek. Er moest gewonnen worden, en dat gebeurde dan ook vaak. We boekten op onze wedstrijden altijd heel goede resultaten. Om deze redenen wa ren we graag geziene gasten in Rotterdam, het centrum van boksend Nederland. We boksten er wel een of twee keer in de maand, wat vol gens boksnormen veel is. Het grote probleem was dat ze in Rotterdam op de maandagavond organiseerden. We moesten dan met krakkemikkige auto's, slinge rend over tweebaanswegen door elk dorpje. De vierbaanswegen zoals nu bestonden nog niet. Bokswedstrijden worden altijd in de winter georganiseerd, dus de winterse problemen kwamen er ook nog bij zoals sneeuw en ijzel. Het kwam regelmatig voor dat we om 5 of 6 uur 's nachts in Vlissingen terug waren. Er moest toendertijd ook nog gewerkt worden, dus liep om 7 uur de wekker af. Baaldagen bestonden nog niet. Het was niet zo prettig om in de naoorlogse dagen sport te bedrijven. De voorzieningen en mogelijkheden waren zeer primitief, maar de stemming en vriendschap was geweldig. Goede prestaties leveren in wedstrijden was er niet alleen voor de eer, maar schepte ook mo gelijkheden om met een boksploeg uit Rotter dam mee te mogen naar het buitenland. Het was in die tijd een belevenis om naar het bui tenland te gaan. Verschillende jongens hebben die kans meerdere malen gehad en zijn dan ook meegeweest o.a. naar Engeland, Duitsland en Spanje. In de loop der jaren zijn de omstandigheden en mogelijkheden steeds verbeterd. Het ver voer werd steeds beter en, heel belangrijk, ook veel sneller. We boksten in de volgende jaren in vele plaatsen in Nederland en we organi seerden ook regelmatig wedstrijden in Vlissin gen tegen tegenstanders uit het hele land. De laatste jaren loopt het aantal wedstrijdbok sers terug. De inzet en het doorzettingsvermo gen is een stuk minder geworden. Het ras ver zwakt. Er komen regelmatig nieuwe leden. De eerste dag zijn ze zeer fanatiek, maar dat gaat na korte tijd snel over. De meesten haken dan ook snel af. De inspanningen zijn toch teveel en de kans lopen om geraakt te worden is na tuurlijk niet de bedoeling. Enkelen brengen het tot wedstrijdniveau. De meesten stoppen echter al na enkele wedstrijden. Doorbijters in het Zeeuwse boksgebeuren zijn dun gezaaid. Er zijn ook zoveel minder inspannende en pretti ger zaken te beleven. Iemand heeft eens de volgende uitspraak gedaan: Slechte tijden - goecfe boksers; Goede tijden - slechte boksers. Van ll t/m 25 oktober wordt de 42e kunst en antiekbeurs in het Prinsenhof te Delft gehou den. Openingstijden: ma. t/m za. I l .00 - 17.00 uur, zo. van 13.00 tot 17.00 uur.

Den Spiegel | 1990 | | pagina 9