21 EVENEMENTEN 26 maart: LEZING De excursie zal per bus worden ge maakt. Er is plaats voor maximaal 50 deelnemers. De kosten bedragen fl.47,50. het vertrek zal zijn omstreeks 9.30 uur en wij verwachten rond 18.00 uur weer in Vlissingen terug te zijn. U kunt zich tot 16 februari 1991 aanmelden voor deze excursie bij het sekretariaat van onze vereniging: mevr. M. van der Sluis, tel. 1 3703 en mevr. A. Verdonk, tel. 17371. Na aanmel ding ontvangt u van ons een acceptgi rokaart en verdere informatie over de excursie en de te bezoeken plaatsen. De beide lezingen zijn gratis toegan kelijk voor leden van de vereniging; niet-leden betalen een toegangsprijs van f 2,50. Op dinsdag 26 maart 1991, om 20.00 uur in het Stedelijk Museum Vlissingen, zal de heer J. Klok, de vroe gere gemeentearchivaris van Brielle, een lezing houden met als titel: 'Het 1 april door de eeuwen heen'. De lezing gaat over de Inneming van Den Briel, op 1 april 1572. Nu na zoveel eeu wen spreekt de Inneming de mensen nog steeds aan. Waarschijnlijk komt het omdat direkt na deze gebeurtenis de hieruit ontstane godsdienstige stro mingen er een eigen uitleg aan gaven. De Protestanten beschouwen 1 april als grote ommekeer in de geschiedenis, waarop Holland werd bevrijd van het juk der Katholieke kerk. Vier eeuwen zijn er sedertdien verstreken. Beide par tijen hebben elkaar in de politiek ge vonden. De krijasbijl lijkt begraven. Hoe dit allemaaf in zijn werk is ge gaan, zal aan de hana van dia's toe gelicht worden door de heer J. Klok.

Den Spiegel | 1991 | | pagina 20