EVENEMENTEN 20 19 februari: LEZING 16 maart: EXCURSIE Op dinsdag 19 februari 1991, om 20.00 uur in het Stedelijk Museum Vlissingen, zal de heer Doeke Roos een lezing houden met als titel: 'De zorg voor het cultureel erfgoed onder water in Zeeland'. Met benulp van dia's zal het werk en de doelstellingen van de Stichting Onderwaterschatten worden belicht. Ook zal gesproken worden over o.m.: - de Monumentenwet en het monument onder water; - de grenzen van de territoriale zee in de Scheldemonden; - de provinciale nota 'Monumentenzorg en Archeologie'; - de gewijzigde opstelling van de Stichting Behoud Onderwaterschatten Zeeland met betrekking tot de NSAG en de opgravingen van het wrak van het 'Vliegent Hert'. Op zaterdag ló maart 1991 organi seert het bestuur van de Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum Vlissingen een excursie naar Schouwen Duiveland, naar Brouwershaven met zijn rijke historie en naar het fraaie Westerschouwen. 's Morgens zal er een ontvangst zijn in het stadhuis van Brouwershaven door de burgemeester, de heer L..N. Labruyère, en aansluitend zal een be zoek worden gebracht aan de Grote of Sint Nicolaaskerk. Na de lunch zal de reis gaan naar de gemeente Westerschouwen, waar wij ook zullen worden ontvangen in het gemeentehuis door de burgemeester mevrouw J.L. Niemantsverdriet. Hierna staat een bezoek aan kasteel Haamstede op het programma, waar ons door middel van dia's en deskundi ge uitleg iets over de geschiedenis van net kasteel zal worden verteld.

Den Spiegel | 1991 | | pagina 19