MUSEUMNIEUWS 10 NIEUWE LEDEN MUSEUMJAARKAART W.I.M. WEBER veel publicaties verschenen in kranten en tijd schriften. Nooteboom verwerkt eigen indruk ken, historische gegevens en vooral eigen emoties in zijn verhalen. Een verhaal uit de bundel 'voorbije passaces' brengt ons weer terug naar het begin van deze bijdrage, naar de dichter Slauerhoff. Het verhaal 'de poort naar china' beschrijft een bezoek aan Macau, waar Slauerhoff in 'het verboden rijk' zijn andere ik, de Portugese dichter Camoens, zich laat inschepen om er nooit meer terug te keren. Het verhaal is een eerbetoon aan Slauerhoff, die de sporen van zijn onrustige leven voorgoed in de Neder landse poëzie heeft achtergelaten. Ook Nooteboom is een onrustige reiziger: "Een voorbijganger die zijn voorbije passage in woorden bewaart, tot ook die van de tafel worden geblazen. Het afgelopen kwartaal hebben zich 7 perso nen aangemeld als nieuw lid van de vereni ging: Dhr. Ir. P.A. Walhout,Vlissingen Mevr. A. Lobbezoo,Vlissingen Mevr. H. Ferguson,Vlissingen Dhr. C. van Ginkel,Vlissingen Dhr. P. Rijken,Middelburg Dhr. H.G.F. Sasburg,Vlissingen Mevr. T.M. Sandifort-Corporaal,Vlissingen Alle leden namens het bestuur van harte wel kom bij de vereniging! Zoals elk jaar worden ook nu weer de nieuwe museumjaarkaarten uitgegeven. Om een aantal redenen zal er in 1991 wat gaan veranderen. De kaart zelf gaat er anders uitzien: niet meer een soort strippenkaart met een zegel, maar een soort bankpasje met hierop verplicht een pasfoto. Ook de verspreiding van de kaart loopt anders. Goed nieuws is daf de Vrienden recht houden op korting op de museumjaarkaart. Er komt een zgn. kortingkaart met een goudkleurig met zwarte opdruk. Tot 1990 was het zo dat elk lid van de Vrienden op vertoon van zijn of haar lidmaat schapskaart bij het museum een museumjaar kaart met korting kon aanschaffen. Nu zal elk betalend lid via de Vrienden een zgn. vrienden voucher (een soort betalingsbewijs, een recu) krijgen toegestuurd. Bij inlevering van deze vriendenvoucher krijgt u de museumjaarkaart - kortingkaart voor de gereduceerde prijs van fl.25,-. Het is niet meer mogelijk op vertoon van de lidmaatschapskaart meerdere museum- jaarkaarten te kopen. De Stichting Museumjaar kaart, de uitgever van de kaarten, gaat uit van een persoonsgebonden lidmaatschap. De museumjaarkaarten hebben de vorm van een magneetkaart, waarop de koper zelf zijn naam, geboortedatum en pasfoto moet aan brengen. Het invullen van de kaart kan alleen met ballpoint. Het is belangrijk zelf voor een pasfoto te zorgen; zonder deze pasfoto is de kaart niet geldig. Er zijn vijf soorten museumjaarkaarten, te we ten: - de volwassenkaart, blauw, f 40,- - de seniorenkaart (65+), groen, f 25,- - de juniorenkaart (-19), rood, f 15,- - de kortingkaart, goud, f 25,- - de rabomuseumjaarkaart, alleen voor reke ninghouders bij de RABO-bank. De volwassenkaart, de seniorenkaart en de ju niorenkaart zijn uiteraard normaal verkrijgbaar aan de balie van het museum.

Den Spiegel | 1991 | | pagina 9