ACCORDEON VERENIGING ACCORDEOLA 13 M. DE HAAN van drie lezingen over de Tweede Wereldoorlog. Op ló december was er dan weer de Kerst-In. Dit jaar was gekozen voor een wat andere op zet. Er werd gemusiceerd in verschillende zalen van het museum door leerlingen van de Zeeuwse Muziekschool. Leerlingen van de openbare basisschool Frans Naerebout droe gen teksten voor. Onder het genot van een drankje en een hapje beleefde een groot aan tal bezoekers een sfeervolle middag. Op 20 november 1959 werd 'Accordeola' opgericht. De naam was toen nog Vlissingse Klavar Muziek Vereniging (V.K.M.V.). Het is allemaal begonnen toen de heer J. Adriaanse, die een muziekschool had in de Wolstraat, kwam te overlijden. De ou ders van de leerlingen die daar les hadden, richtten samen de VKMV op om die kinderen de gelegenheid te ge ven verder accordeon te leren spelen. Er werd af en toe al eens opgetreden voor bejaarden onder leiding van de heer Adriaanse en dat wilde men voort zetten Er werd toen alleen nog onderwezen in het kla- varscribo. Overal werd gerepeteerd: in een café, een winkel of bij mensen thuis. In ianuari I960 werd een dirigent benoemd, de neer J. Harthoorn. Repetities vonden plaats in een zaaltje in de Noordstraat en later op een zol der in de Rioolstraat (thans Weteringstraat). De vereniging groeide hard. Er werd nu ook les gegeven in gewoon notenschrift. Ook wa ren er optredens: in september 1961 voor het eerst in het buitenland, in België. Daar zouden we nog heel vaak optreden. We kregen er ook een B-orkest bij en een nieuwe dirigent, de heer H. Gijsel. Dit werd de echte glorietijd voor VKMV met veel succes op concoursen en een optreden in de beroemde 'Kursaal' te De Vlissingse Klavar Muziek Vereniging VKMV, o.l.v. clirigent H. Gijsel. Foto parti- kuliere collectie.

Den Spiegel | 1991 | | pagina 12