ACCORDEONVERENIGING 14 Oostende. We kregen inmiddels ook een 'echt' clublokaal in de Wilhelminastraat. Via de heer Nierynck (een Belgische loods te Vlissingen) waren we vaste gasten bij het Belgisch Loodswezen en ook in België zelf. Daarom hebben we onze naam veranderd. Men ver taalde de afkorting van onze vereniging vaak I in Katholieke Muziek Vereniging. In 1966 werd het dan ook 'Accordeola'. Op 19 november 1967 deed de vereniging voor het eerst mee aan een concours in Arnhem. We kwamen meteen in de tweede klas. In 1968 organiseerde Accordeola het Bondsconcours in Vlissingen. Beide orkesten deden mee. Het B-orkest promoveerde naar de 3e klas en het A-orkest naar de l e klas. We hadden in die tijd veel optredens en er was veel gezelligheid in de vereniging, met o.a. leuke instuiven in ons clubgebouw. In 1969 moesten we verhuizen naar ons huidige club gebouw, de Willem III kazerne. De nieuwe ac- comodatie werd geopend door de wethouder, nadat er maanden lang aan gewerkt was door vrijwilligers. Ook was toen onze beschermvrou we, mevrouw Hupkes, aanwezig. Dat jaar ook weer een concours, ditmaal in Den Haag. Het B-orkest, inmiddels onder lei ding van de heer J. Eckhardt, promoveerde naar de 2e klas en het A-orkest met het op één na hoogste aantal punten van het hele con cours belandde in de uitmuntendheidsklasse. We hadden achten, negens en maar liefst 5 tienen. In 1970 organiseerde de gemeente Vlissingen een culturele avond, waar we met diverse andere verenigingen samen speelden. Datzelfde jaar gingen we naar een muziekfesti val in Oostende. We gingen na een daverend succes met grote bekers voor de beide orkesten naar huis. Dat jaar begonnen we ook aan di verse radio-opnames. We traden op voor AVRO, KRO en NCRV. Ook hadden we (en hebben noa steeds) ieder jaar de uitvoering in het Scheldekwartier met in 1972 als gasten het Coctail Trio, in het kader van ons 12 1/2 jarig bestaan. Op 7 november 1971 werd weer in Vlissingen het Bondsconcours georganiseerd. Het B-orkest promoveerde naar de 2e klas en het A-orkest naar de ereklasse. In mei 1972 deden we mee aan de uitwisseling Vlissingen - Deal. Ook hadden we nog enkele jaren een uitwisseling met de Rotterdamse accordeonvereniging 'Proaressio'. In oktober 1973 nam Accordeola deei aan het wereldconcours in de Beethovenhallen te Bonn. We behaalden daar een redelijke plaats. In dat jaar 1973 waren er ook grote bekers voor de beide orkesten weggelegd, op een festival gehouden in het Bouaewijnpark in Brugge. In juni 1976 een TV-uitzending! Dit was het programma 'Bij ons in Zeeland'. Het werd opgenomen in Burgh-Haamstede, waarbij Accordeola optrad samen met bekende artie sten. In 1976 hadden we inmiddels een C-or- kest onder leiding van mevrouw T. Wight. Voor de tweede maal naar Deal in 1977. Tijdens de jaarlijkse uitvoering in 1977 werd van dirigent gewisseld. Ronald van Oorschot dirigeerde tijdelijk het B-orkest, maar overhan digde de dirigeerstok die avond aan Ger Blom, leraar aan de muziekschool. J. Eckhardt, die al enige tijd het werk had overgenomen van dhr. Gijsel droeg zijn taak over aan Harry Schroevers. Dit bracht ook veranderingen mee in de stijl van muziek. Het werd allemaal wat moderner. Harry bewerkte vaak nummers van bijv. filmmuziek voor accordeon. In 1984 werd het 25-jarig jubileum gevierd met een grootse uitvoering, een gezellig etentje voor de orkestleden en het maken van een LP. Twee leden werden hierbij gehuldigd voor hun 25-jaria lidmaatschap. Er kwam daarvoor zelfs iemand van de NOVAM. Het betrof hier de le den Henk Post en Ans Boone. Natuurlijk waren er wel problemen, vooral de laatste vijf jaar. Veel jeugdleden stopten met spelen in verband met studie. Dit stelde de or kesten voor problemen op concoursen: we kon den maar met moeite onze klassen handhaven. In juni 1990 was de chaos compleet toen Harry Schroevers ons verraste met de medede ling dat hij zelf een orkest opgericht had. We zaten dus voor het blok. Met een geplan de uitvoering in november en de grote vakantie

Den Spiegel | 1991 | | pagina 13