DE ZEEUWSE MUZIEKSCHOOL 15 ZEEUWSE MUZIEKSCHOOL G.BLOM, rayondirekteur ertussen. Koortsachtig werd gezocht naar een nieuwe dirigent. Tijdelijk heeft de heer Dingemanse dit opgevangen en ons optreden op de voorjaarsmarkt in Oost-Souburg gered. Een paar maanden voor de uitvoering kwamen we in kontakt met Gonda van Zundert, die een conservatorium-opleiding accordeon heeft. Keihard is toen gewerkt door leden, bestuur en dirigent om de uitvoering te doen slagen. Nu, maart 1991, zien we de toekomst weer zon nig tegemoet. Gonda dirigeert het A- en B-or- kest. Er is een nieuw enthousiast bestuur en de inzet van de orkestleden is enorm. We hebben alweer diverse optredens en een radio-opname via Omroep Zeeland. De goede sfeer van vroeger is er weer. Kortom: Accordeola leeft. De Zeeuwse Muziekschool is een streekmuziekschool die, met uitzonde ring van de gemeenten Terneuzen en St.Philipsland, de gehele provincie Zeeland omvat en middels een ge meenschappelijke regeling tussen 28 Zeeuwse gemeenten in stand wordt ge houden. De Zeeuwse Muziekschool be staat inmiddels 36 jaar. Hef werkgebied is opgedeeld in regio's. De dagelijkse leiding binnen de regio's is met uit zondering van de regio Walcheren, waar de provinciaal directeur in Middelburg en een ray- on-direkteur in Vlissingen met de leiding belast zijn, in handen van een regio-direkteur. De Zeeuwse Muziekschool is een rijkserkende school met docenten die over de voor hun vak gebied vereiste bevoegdheden beschikken. Het geheel staat onder toezicht van de inspek- teur Kunstzinnige Vorming, sektor muziek. De centrale vestiging van de Zeeuwse Muziek school voor het rayon Vlissingen is gehuisvest in het 'Ophir' gebouw aan de Badhuisstraat l 86 te Vlissingen. Verder vindt een deel van de les sen algemene muzikale vorming plaats in de wijk Papegaaienburg en Oost-Souburg. Tevens vindt een groot deel van de opleiding voor Ie den van harmonie-, fanfare- en brassbandorkes ten plaats in Ritthem en Oost-Souburg. De lessen worden in de regel wekelijks op een vast tijdstip gegeven, uitgezonderd in de schoolvakanties. Er vindt individueel, gecombi neerd en aroepsonderwijs plaats. Vanaf groep 4 van de basisschool kan een kind op de mu ziekschool met algemene muzikale vorming be ginnen. Deze am^kursus duurt twee jaar en heeft als belangrijkste doel het aktiveren van de muzikale eigenschappen van het kind. Dat pro beert de muziekschool te bereiken door zin gen, bewegen, improviseren, muzikale geheu genspelletjes enz. Als bij dit alles interesse voor een instrumentale muziekstudie wordt gewekt is dat vanzelfsprekend een prettige ontwikkeling, maar het is niet het doel van de lessen algeme ne muzikale vorming. Wel biedt de muziek school de mogelijkheid na deze tweejarige mu zikale aktivering met een instrumentale muziekstudie verder te gaan. Instrumentaal onderwijs kan in de Vlissingse muziekschoolvestiging gevolgd worden op: vi ool, cello, gitaar, blokfluit, hobo, dwarsfluit, klarinet, saxofoon, trompet, trombone, tuba en andere koperen blaasinstrumenten, slagwerk, accordeon, piano, orgel (klassiek) en key- bord/synthesizer. Eveneens tot de mogelijkhe den behoort vokale les en stemvorming. Naast de wekelijkse lessen vinden er geduren de het schooljaar ook diverse aktiviteiten plaats. Regelmatig terugkerende aktiviteiten zijn: de jaarlijkse grote uitvoering, vaste mede werking aan de Kerst-In van het Stedelijk Museum en projekten aan de basisscholen. Hiernaast vinden nog enkele incidentele aktivi teiten plaats zoals optredens in bejaardentehui zen, Omroep Zeeland enz. De Vlissingse muziekschool telt op dit moment 650 leerlingen verdeeld over bovengenoemde

Den Spiegel | 1991 | | pagina 14