EEN TOKKELPRAATJE 3 JO ECKHARDT, dirigent De mandoline was in de jaren twintig een zeer populair instrument, vrij goed koop in aanschaf, al was f 15,- in die tijd toch nog wel een uitgave van bete kenis. De mandolines vormde samen met de mandola's en gitaren groepen, die mandolineorkesten werden ge noemd. Een mandola is een grotere uit voering van de mandoline en is een ok- taaf lager gestemd. Ook in Vlissingen waren twee van dergelijke orkesten, nl. ae mandolinevereniging 'TOVI- DO', onder leiding van dhr. M.P. Ventevogel, opgericht in 1922. En verder de mandolinever eniging 'Apollo', onder leiding van dhr. P.C. van Oorschot. Deze vereniging was opgericht in 1919. De naam 'TOVIDO' is overigens een afkorting van 'Tot Ons Vergenoegen Is Deze Opgericht'. Door vertrek van de heer Van Oorschot naar elders werd Apollo door gebrek aan een opvolger opgeheven. De mandoline vereniging TOVIDO neefttot 1975 bestaan. Lid van 'Apollo' was ook Mien Kuypers. Zij was een zeer talentvol speelster op de mande line en was geruime tijd lid van de vereniging. Mien Kuypers, later meer bekend als Mej. Kuypers, vatte het plan op om zelf een vereni ging op te richten. Zij vond 6 medestanders en met zijn zevenen werd gestart. De oprichtings datum werd vastgesteld op 26 mei 1936 en de vereniging werd genoemd 'Christelijke Mandoline Vereniging', afgekort CMV. De eerste tijd werd er gerepeteerd in de huiska mer, maar door ledenaanwas werd er naar iets anders uitgekeken. Jarenlang werd er gerepe teerd in Concordia aan de Palingstraat. Toen dit gebouw werd gesloten ging men naar het Mandolinevereniging Con Amore o.l.v. diri gent Jo Eckhardt. Op de achtergrond de Ruyterstad singers. Foto in de gehoor zaal te Middelburg.

Den Spiegel | 1991 | | pagina 2