ORATORIUMVERENIGING Onder de solisten die aan de uitvoeringen heb ben meegewerkt bevonden zich o.a. bekende namen als Willem Ravelli, Erna Spoorenberg, Annie Hermes, Herman Scheij, Corrie Bijster, Guus Hoekman, Annette de la Bije, Watty Krap, Elly Ameling, Robert Holl, Guy de Mey, Ruud van der Meer, Marjanne Kweksilber, Margareth Beunders, Myra Kroese en Hein Meens. Het koor heeft in de loop der jaren als traditie opgebouwd het geven van een groot concert in de weken voor Kerstmis. Jaarlijks worden dan een viertal cantates uit het Weih- nachtsoratorium van Bach uitgevoerd. In de laatste jaren werd een uitvoering van dit werk afgewisseld met The Messiah van Handel. Dit werk heeft het koor weer in studie genomen bij gelegenheid van het veertig jarig bestaan. Sedertdien is dit werk weer driemaal door het koor uitgevoerd. Ook dit jaar staat het werk weer op het programma, namelijk op zaterdag 21 december 1991 Behalve het jaarlijks kerstconcert geeft het koor ook om de twee jaar een voorjaarsconcert, waarin een grote verscheidenheid aan koormu ziek wordt gepresenteerd. In het kader van de vernieuwing van het repertoire wordt ernaar gestreefd nieuwe muziekwerken in te studeren, die een ander karakter hebben dan de wer ken, die tot nu toe werden gezongen. Zo zal tijdens het kerstconcert in 1992 de Messa di Gloria van Puccini worden uitge voerd en het kerstoratorium van Saint-Saëns. In de komende jaren zal de vernieuwing in de programmering zich voortzetten. Wat betreft de begeleiding wordt nu reeds een groot aantal jaren samengewerkt met het Randstedelijk Begeleidings Orkest. Dit orkest, dat bestaat uil professionele musici, heeft zich gespecialiseerd in het begeleiden van koren. Het repertoire van dit orkest is zeer uitgebreid. Een bloeiend muziekleven dus. Maar twee za ken zijn door de jaren heen altijd moeilijk ge bleven, te weten net aantal mannelijke koorle den en de financiën. Wat het eerste betreft is er gelukkig sinds een paar jaar een lichte ver betering te bespeuren. Het koor telt momenteel ongeveel 100 leden. Een kwart hiervan is te nor of bas. Er blijft dus nog steeds behoefte aan nieuwe tenoren en bassen. Dankzij subsi dies van de gemeente Vlissingen en de provin cie Zeeland, giften van het Vlissingse bedrijfsle ven, de steun van een bescheiden aantal donateurs en de contributies van de koorleden is hef tot nu toe gelukt om bij ieder concert weer financiëel rond te komen. Hopelijk zal dat zo kunnen blijven. De Vlissingse Oratoriumvereniging o.l.v. dirigent HJ. Harinck. Hier in een uilvoering in de RK kerk aan de Singel. Foto juni 1986, parti- kuliere collectie.

Den Spiegel | 1991 | | pagina 6