MANDOLINEVERENIGING MUZIEKVERENIGING CAECILIA E.A. FLIPSE Maarten Lutherhuis (aan hel Groenewoud), de Muziekschool, de Willem III kazerne, het Leger des Heilsgebouw, de Kon. Wilhelminaschool, nog diverse andere schoollokalen en tenslotte de Middenhof in Oost-Souburg. De Middenhof is het voormalige gemeentehuis van Oost- Souburg, waar nu Omroep Zeeland is geves tigd. Regelmatig werden er uitvoeringen gegeven, meestal met een aanvullend programma, zoals toneel, cabaret en ballet. Ook diverse beroeps artiesten zoals Olga Lowina, Dominica Loss (citherspeelster), en het Majocotrio verleenden hun medewerking. In 1951bi] het 15 jarig bestaan, kreeg de vereniging een echte naam. Het werd toen Christelijke Mandoline Vereniging 'Con Amore'. Weer een aantal jaren later werd het Mandolinevereniging 'Con Amore' en nog een tijd later Mandolineorkest 'Con Amore'. In 1961 was er, ter gelegenheid van het 25 jarig jubileum, een culturele uitwisseling met een mandolineorkest uit Aken, 'Musikfreunde' genaamd. Het jaar daarvoor was Con Amore in Aken geweest. Op dit jubileumconcert werd afscheid genomen van de oprichtster en diri- gente mej. Kuypers. Haar gezondheid was niet meer zo best en zij vond het na 25 jaar welle tjes. Jo Eckhardt, de huidige dirigent van Con Amore begon toen zijn loopbaan als dirigent en werd Raar opvolger. Zeer enthousiast en met veel inzet nam hij de dirigeerstok van haar over. Aanvankelijk ging het voorspoedig. Het leden tal bleef konstant, maar door de opkomst van de televisie verminderde dat vrij spoedig. In de beginjaren van 1970 was het ledental tot 1 3 gedaald. Mede door de inzet van de dirigent en enkele leden liet men het er niet bij zitten en werd er aktie gehouden onder oud-leden o.a. door huisbezoek. Dit resulteerde in ledenwinst. Ook door een dosis geluk: een aantal spelers uit diverse andere streken van het land vestig den zich in deze omgeving en meldden zich aan bij Con Amore. Na de inzinking steeg het ledental weer tot ca 35 en schommelt tot op heden tussen de 35 en 40 leden. Niet alleen kwantitatief maar ook kwalitatief zat Con Amore behoorlijk in de lift. In 1972 sloten zij zich aan bij het Nederlands Verbond van Mandolineorkesten. Vanaf 1974 werd er regelmatig meegedaan aan concoursen, waar door het spelpeil werd ontwikkeld. Na de le afdeling, de afdeling uitmuntendheid en de ere- afdeling, werd in 1986 de superieure afdeling bereikt. In een van de laatste juryrapporten stond; "Con Amore kan zich thans één van de betere orkesten noemen". Dit jaar bestaat Con Amore 55 jaar. Wij ge ven ter gelegenheid daarvan een concert op 20 april a.s. in de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg. Medewerking wordt verleend door het Zeeuws Mannenkoor olv. Raimondo di Bella. Als u, na het lezen van dit artikel, wat nieuws gierig bent geworden, komt u dan eens luiste ren op 20 april. Wij weten zeker dat u ver baasd zult zijn over de verrichtingen van een mandoline-orkest en in dit geval van 'Con Amore'. De Muziekvereniging Caecilia bestaat sinds 26 juni 1893. Het Korps werd opgericht als Rooms-Katholieke Zang- en Muziekvereniging met de naam Sint Caecilia. De zangafdeling werd al vrij snel opgeheven. In de dertiger ja ren werd de muziekvereniging 'neutraaf. Het duurde echter nog vele jaren voordat het 'Sint' uit de naam verdween. Nog heel vaak wordt 'Sint Caecilia' gezegd, vooral door 'echte Vlissingers'. In 1963 werd Caecilia, dat tot die datum als harmonie was samengesteld, de eerste brass band in Zeeland. Bij het 85-jarig bestaan kreeg Caecilia een koninklijke medaille en sinds 1980 speelt de Vlissingse Brassband in de Vaandelafdeling. Dit is de hoogste afdeling

Den Spiegel | 1991 | | pagina 3