14 Intussen was de bibliotheek op zijn oorspronke lijke locatie uit zijn jasje gegroeid en werd er naar uitbreiding gezocht. Met behulp van de toenmalige directeur van de HTS, de heer C.J.A. Bax werd een ruimte gevonden in de zgn. demonstratieruimte, die ruim tweemaal zo groot is als het 'ruime' lokaal. Dat betekende vloerbedekking uitzoeken, kantoorruimte creë ren, een uitleenpost, nieuwe boekenkasten in elkaar schroeven en verhuizen en sjouwen. Intussen moest het bibliotheekwerk gewoon doorgaan. Het volgende knelpunt was de opslagruimte in het magazijn. Volgens berekening kon op de in gebruik zijnde 'insteekzolder' maar een be paald aantal kilogram per vierkante meter op geslagen worden. Bovendien was het een be zwaar dat het magazijn te ver van de bibliotheek aflag. Dat betekende de ombouw van een nabij gelegen deel van de fietsenstal ling in magazijnruimte. De jongens kwamen toen hoe langer hoe meer met de auto, dus kon de fietsenstalling wel wat kleiner. Dankzij een financieringsregeling met de provincie Zeeland kon het magazijn direkt ingericht worden met verrijdbare kasten. Dat zelfde magazijn zorgde in 1983 voor een ramp. Toen werd in de nacht van 28 november door een zware storm de gehele dakbedek king van het magazijn geblazen. In de vroege zondagmorgen kwam een grootscheepse red dingsactie op gang. Het natte boeken- en tijd schriftenbezit van circa 60.000 exemplaren werd met behulp van veel vrijwilligers overge bracht naar de bibliotheek en de gangen van de HTS. Dankzij het tijdschrift Hobby Bulletin kwamen we op net idee om het hele zaakje in te vriezen. Daar stond nl. in dat je natte boe ken in het vriesvak van je koelkast moest leg gen om beschadiging te voorkomen. Dat grote vriesvak werd gevonden bij het diepvriesveem Van Bon in Vlissingen Oost (3). Daarna zijn we ongeveer een jaar bezig ge weest om alles bij kleine beetjes tegelijk in spe ciaal ontworpen vriesdrogers te drogen (4 en 5). De bibliotheek zat toen midden in de auto matiseringswerkzaamheden, die eerst uitge- De omgebouwde fietsenstalling als ma gazijn voor de Technische Bibliotheek.

Den Spiegel | 1991 | | pagina 13