BOUWFRAGMENTEN 16 M Toegangspoortje in de gang van het Gasthuis. De deur is origineel, de pilasters links en recht komen uit het museumdepot. Foto Den Spiegel 199 deze aan de collectie toe te voegen. Zelfs het zandstenen beeld en onderdelen van de hoofd poort werden door derden gesloopt maar kwa men gelukkig toch nog in het museum terecht. De hoop op herplaatsing was inmiddels opge geven. Echter enkele maanden nadat alle onderdelen een plaats in het museum hadden gevonden, besloot de gemeenteraad het archief in het voormalige Gasthuis onder te brengen. Men werd toen echter geconfronteerd met het ont breken van allerlei bouwonderdelen. Er werd een inventarisatie gemaakt welke onderdelen, die zich inmiddels in het museum bevonden, te rug geplaatst konden worden. Daarnaast werd bekeken welke andere bouwfragmenten uit de museumcollectie opnieuw gebruikt konden wor den. Het museum beschikt over talloze onderdelen van vroeger gesloopte gebouwen in Vlissingen, waaronder een zeer groot aantal sleutelstuk ken. Ooit in het depot geplaatst met het idee dat deze weer benut konden worden bij een restauratie van een gemeentelijk pand. Tot nu toe is dit niet gebeurd, maar voor het eerst sinds jaren kwam hierin verandering. Als u nu het gemeentearchief bezoekt, vindt u allerlei deuromlijstingen, versieringen en sleutel stukken die afkomstig zijn uit de museumcollec tie. Zelfs de deuren in het Gasthuis ziin de oor spronkelijke deuren van het pand Bellamypark 19, waar nu het museum is gevestigd. Deze la gen decennia lang op de museumzolder opge slagen. Daarnaast is besloten om ter verfraaiing van de ruimtes een aantal museumvoorwerpen in het gebouw onder te brengen. In de gang en de expositieruimte op de verdieping zijn enkele puiramen geplaatst. Een beeld van Michiel de Ruyter zal eveneens in het gebouw worden on dergebracht. In de kamers van de archivaris en Schouw met tegeltableau in de personeelskantine. Het tegeltableau is uit de museumcollectie. Oorspronkelijk kwam het uit boerderij Lammerenburg. Foto 1991.

Den Spiegel | 1991 | | pagina 15