21 EVENEMENTEN 9 november: STUDIEDAG gang van het schip, maar ook aan de ontdek king van hef wrak, de berginaspoginaen en de vondtsten. Voor kritiek op net onderzoek is eveneens een plaatsje ingeruimd. Doordat de complete monsterrol bewaard is gebleven, kun nen bepaalde voorwerpen met concrete perso nen verbonden worden. De levendige tekst wordt ondersteund door vele foto's. In de serie Zeeuwse Katernen zijn onlangs weer drie delen verschenen: Brugaencafe, A.J.A. ten. Een Teven voor de kunst: G.H.G. von Brucken Fock (1 859-1935). Dit verscheen ter gelegenheid van een tentoon stelling van het werk van Von Brucken Fock, sa mengesteld uit bruiklenen van het Frans Hals Museum te Haarlem en geeft een beeld van le ven en werk van de op Walcheren geboren schilder en componist. Ham, Gijs van den. Zeeland door de oorlog getekend. Dit deel uit de Zeeuwse Katernen is verschenen ter gelegenheid van de studie van Gijs van den Ham 'Zeeland 1940-1943, deel II'. Koning, Johan J. de. Welsaamgevoegd en welgebouwd: het werk van architect Arend Rothuizen. Deze delen behoeven weinig toelichting maar verdienen wel aanbeveling! Op de algemene ledenvergadering van onze vereniging d.d. 23 mei 1991 is door het be stuur voorgesteld de aktiviteiten van onze vrien denkring uit te breiden tot het Gemeentearchief van Vlissingen. Besloten is voorlopig een jaar 'proef' te draaien en te bekijken wat onze mo gelijkheden zijn ten aanzien van het archief en omgekeerd. Om nu het Gemeentearchief wat meer bekend heid te geven willen wij ter gelegenheid van de opening van de nieuwe behuizing van het archief in november op zaterdag 9 november een studiedag organiseren, waarop verschillen de facetten van net archief worden belicht. U hebt hierover inmiddels bericht ontvangen en u kunt zich tot 15 oktober voor deze dag aan melden. Het programma ziet er als volgt uit: 10.00 uur - ontvangst en welkomstwoord. 10.30 uur - lezing door drs. Zoodsma, plaats vervangend rijksarchivaris van Zeeland, over algemene taakstelling. 11.15 uur - lezing met dia's door de heer P. Ratsma, hoofd historisch-topografische atlas van de gemeentelijke archiefdienst van Rotter dam over de historisch-topografische atlas. 12.30 uur - koffietafel in restaurant Beursgebouw. 14.00 uur - lezing/presentatie restauratieaktivi- teiten door de heerj. Clerx, hoofd restauratie atelier Helmond 14.45 uur - lezing door dr. Van Kan, voorzitter van de vereniging Jan van Hout, vereniging van vrienden van net Leids gemeentearchief en de Leidse Pilgrim Collectie. 15.30 uur - afsluiting met een drankje.

Den Spiegel | 1991 | | pagina 20