13 TECHNISCHE BIBLIOTHEEK De bibliotheek van De Schelde verhuis de naar een grotere ruimte in het hoofd kantoor. Mevrouw Van Loo was geen sportief type, maar ze reed wel paard. "Zij wenste geen lid te worden van een vakbond". Na haar vertrek werd zij opgevolgd door me vrouw G. van Rijssel, geboren 4 maart 1925 te Vlissingen, die al in 1953 bij de bibliotheek werkzaam was. In 1968, toen de bibliotheek verhuisde naar het gebouw van de HTS is zij met het meubilair, zoals ze dat zelf altijd zei, meegegaan naar de nieuwe behuizing. Na als werktuigbouwkundige HTS'er een aan tal leidinggevende functies in het bedrijfsleven vervuld te hebben, ook bij De Schelde, kwam ik er min of meer toevallig achter dat er bewe ging in de bibliotheek zat, en dat trok mij wel aan. Zo ging ik mij in 1967 bezighouden met het ontwerpen van een documentatiedienst voor De Schelde. Maar al spoedig bleek dat de opzet veel ruimer was, en dat er een dyna mische technische bibliotheek opgezet moest worden. In 1968 kwam dan de samenwerking op bibliotheekgebied tussen het bedrijfsleven - De Schelde -, de provinciale overheid en het onderwijs - de HTS - tot stand. Later zijn daar noa de PZEM en de gemeente Vlissingen bij gekomen. Van Hoechst ontvingen wij een vaste bijdrage. Het boekenbezit van De Schelde en de HTS en het technisch boekenbezit van de provinciale Bibliotheek werden samengevoegd in wat toen heette een ruim lokaal in de HTS. Veel boeken werden er niet openbaar opgesteld, omdat er veel verouderd materiaal elders in het gebouw een plaats vond. Het eerste probleem was het saneren van de collectie, omdat er veel tijdschriftjaargangen twee of driedubbel aanwezig waren. Vervol gens moesten er zo'n 5000 boeken gecatalo giseerd en gerubriceerd worden met het toch wel moeilijke UDC systeem. Met behulp van de toen nog Provinciale Bibliotheek is dat aar dig gelukt. Intussen groeide de collectie door schenkingen en aankopen. Gemiddeld was dat circa f 80.000,- aan boeken en tijdschrif ten abonnementen. Dat betekent dat er nu na 24 jaar voor zo'n 2 miljoen gulden aange kocht is. Dat is een zeer kostbare collectie, aie nog aangevuld is met een grote schenking Duitse technische boeken via de Koninklijke Bibliotheek in 1986, in 1973 door aankoop van de zeer waardevolle collectie Mulders (oud-directeur Ahrend] die bestaat uit ca 2000 boeken op maritiem en maritiem historisch ge bied, en de collectie Goeman bestaande uit boeken en ingebonden jaargangen op het ge bied van wiskunde en natuurwetenschappen. De heer Goeman was leraar aan de HBS te Vlissingen. Van deze collecties is veel gebruik gemaakt.

Den Spiegel | 1991 | | pagina 12