MUSEUMBIBLIOTHEEK 6 DEN SPIEGEL LITERAIR AAFKE VERDONK-RODENHUIS De afgelopen jaren heb ik mij beziggehouden met het opzetten van een catalogus om de col lectie toegankelijk te maken. De titel- en schrij verscatalogus zijn nagenoeg gereed. Afron ding door middel van een systematische catalogus laat nog even op zich wachten. Binnen afzienbare tijd zal de computer ook zijn intrede doen in de museumbibliotheek. Wanneer hierop alle gegevens zijn ingevoerd breekt de leukste fase van het werk aan: het toekennen van de trefwoorden, zodat een be zoeker die informatie wil over Michiel de Ruyter binnen enkele ogenblikken ziet wat er in de bibliotheek over dit onderwerp aanwezig is. De catalogus zal ook voor het archief en de openbare bibliotheek toegankelijk worden ge maakt. Een extra service voor de gebruiker! Helaas is het nog niet zover, maar stap voor stap komen we steeds dichter bij dit ideaal beeld. Ik hoop u met dit artikel voldoende te hebben geïnformeerd om uw interesse op te wekken. U bent van harte welkom! In Den Spiegel Literair deze keer een boek dat niet tot de literatuur te rekenen valt, maar wel naar veel belangrijks uit de literatuur verwijst, nl. de 'Inventaris der boeken, handschriften, kaarten, prenten en andere voorwerpen, Gelegateerd aan de stad Vlissingen door Willem van der Os, Candidaat in de Rechten aan de Rijks Universiteit te Utrecht'. Van deze inventaris bevinden zich enkele exemplaren in het Gemeentelijk Archief van Vlissingen. Ook de boeken die hier geïnventa riseerd worden bevinden zich daar. Willem van der Os leefde van 1864 tot 1890. Voor het ontstaan van ons Stedelijk Museum is hij wel de belangrijkste figuur geweest. Zie hier over Den Spiegel 3, 1990. De collectie Van der Os vormt de basis van de collectie van De museumbiblio theek, gevestigd in het pand Belfamypark 21 Hier bevinden zich talloze tijdschriften en naslagwerken. Foto Stedelijk Museum Vlissinqen, 1991.

Den Spiegel | 1991 | | pagina 5