EDELSMEDEN 6 MUSEUMBIBLIOTHEEK ELLEN OOMENS-PALS NIEUWE LEDEN elkaar afgestemd zodat de schitterende collec tie in de mooie vitrines nog beter tot haar recht komt. Leuk is dat men zicht heeft op het handwerk dat door de edelsmeden wordt verricht: zij voe ren reparaties uit maar ontwerpen ook in op dracht. In 1981 exposeerden zij het werk van Hans Hansen en in 1989 een keur van tijdloos vorm gegeven horloges van verschillende ont werpers. Beide keren een succesvolle tentoon stelling. Steeds meer mensen vonden hun weg naar de zaak in de Scherminkelstraat. Deze gang zal zich naar het Scheldeplein ongetwij feld voortzetten. "Henk en Ingrid van der Kooij, edelsmeden" aan het Scheldeplein: een goede zaak voor Vlissingenl In de museumbibliotheek zijn de vol gende boeken en tijdschriften over zil ver en zilversmeedkunst aanwezig: Hudig, C.J. Zilver van de Nederlandse edelsmid; Amsterdam, De Lange, 1951. Bree, J. de. Zeeuws Zilver; Schiedam, Interbook International BV, 1978. Koonings, W. Negentiende eeuws zilver; Schiedam: Interbook International BV, 1977. Keikes, W.H. Zierikzeese goud- en zilversmeden (14e - 19e eeuw). Overdruk uit de 8e jaargang van Antiek, tijdschrift van liefhebbers en kenners van de oude kunst en kunstnijverheid. Wttewaall, B.W.G. Nederlands klein zilver 1650-1 880; Amsterdam, Allertde Lange, 1987. Scherminkelstraat 31, tot voor een paar weken de edelsmederij van Henk en Ingrid van der Kooij. Foto Den Spiegel, 1991 Voit, Elias. Nederlandse goud- en zilversmeden; 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1975. Duyvené de Wit-Klinkhamer, Th.M. Geschiedenis van het Nederlandse zilver; Amsterdam, Debussy, 1965. Het afgelopen kwartaal hebben zich 3 personen opgegeven als lid van de ver eniging: Dhr. Van Hanegem,Vlissingen Dhr. D. Meinen,Vlissingen Mevr. A. van der Zee,Vlissingen Alle leden namens het bestuur van harte welkom bij de vereniging!

Den Spiegel | 1992 | | pagina 5