21 EVENEMENTEN 22 februari: EXCURSIE 24 maart: LEZING wijden wel in het Noordbrabanls Museum in Den Bosch. Deze expositie, die onder auspi ciën staat van de Raad van Europa, zal daar na te zien zijn in het Museé des Beaux Arts in Straatsburg. Van Thulden ging al jong naar Antwerpen, waar hij via zijn opleiding onder invloed raak te van de beroemde Peter Paul Rubens. Even als deze heeft ook hij vele opdrachten gekre gen voor metershoge doeken die dienden tot decoratie van kerken en paleizen. In deze laatste categorie vond hij voorname opdracht gevers, zoals de Franse koning Lodewijk XIV, voor wie hij decoraties maakte in het kasteel van Fontainebleau, en de keurvorst van Bran denburg. Laatstgenoemde trok hem aan voor de decoratie van zijn residentie in Potsdam. Aan alle genres van kunst, waaraan Van Thulden zijn krachten gewijd heeft, zal op de tentoonstelling aandacht worden besteed. Wie thuis nog eens een en ander op zijn ge mak wil nalezen, kan uitstekend terecht in de oeuvre-catalogus gewijd aan Van Thulden, die tegelijk met de tentoonstelling verschijnt. Deze rijk geïllustreerde catalogus waaraan een team van Nederlandse, Franse en Belgische deskundigen heeft meegewerkt, verschijnt in twee talen, Frans en Nederlands. Waanders te Zwolle zorgde voor de uitgave. Prijs f 60,- In het kader van het streven de ooit bestaande culturele banden tussen Vlissingen en Leiden opnieuw inhoud te geven zijn er de afgelopen maanden contacten geweest tussen het bestuur van de Vrienden van het Stedelijk Museum Vlissingen en vriendenverenigingen in Leiden. De contacten met de vereniging Jan van Hout, vereniging vrienden van het Leids gemeentear chief nebben geresulteerd in een lezing door de heer F. van Kan op de studiedag in het ar chief op 9 november j.l. Gesprekken met leden van het bestuur van de Vereniging van Belang stellenden in de Lakenhal hebben geleid tot het organiseren van een excursie op zaterdag 22 februari 1992, naar het stedelijk museum 'De Lakenhal' in Leiden. De Lakenhal is een middelgroot museum, wat zeker een bezoek waard is. Het gebouw da teert uit 1640 en herbergt o.a. een uitgebreide tegelverzameling, een overzicht van wat in Leiden in de l óe tot de l 8e eeuw de textielnij verheid inhield, schilderijenzalen en verschillen de stijlkamers. Van 5 december 1991 tot en met l maart 1992 is in de Lakenhal bovendien een heel bij zondere tentoonstelling te zien: "Rembrandt en Lievens in Leiden, een jong en edel schilders duo". De tentoonstelling wil vooral de Leidse ja ren van Rembrandt laten zien, naast de grote Rembrandttentoonstelling in het Rijksmuseum in Amsterdam. Doel van onze excursie is een bezoek, onder deskundige leiding, aan deze Leidse tentoon stelling. U bent uiteraard ook in de gelegen heid ae rest van het museum te bekijken. De kosten voor deze excursie bedragen ca f.50,-. Wij vertrekken om 9.00 uur uit Vlissin gen en hopen rond 18.00 uur weer terug te zijn. U kunt zich voor de excursie telefonisch aanmelden tot 1 februari 1992 bij Aafke Verdonk, tel. 01184-17371, dagelijks na 16.00 uur. Na 1 februari ontvangt u dan een acceptgirokaart en een uitgewerkt programma. Wij hopen velen van u voor deze excursie te mogen inschrijven. Op dinsdag 24 maart 1992 houdt de heer Ad Tramper, medewerker van het gemeentearchief Vlissingen een voordracht over verschillende aspekten van het gemeentearchief, waaronder de historisch-topografische atlas van Vlissingen. De lezing vindt plaats in het gemeentearchief, Hellebaraierstraat 2 te Vlissingen, aanvang 20.00 uur. De toegang voor leden is gratis, niet leden betalen een toegangsprijs van f.2,50.

Den Spiegel | 1992 | | pagina 20