3 VOORWOORD VRIENDEN VAN HET STEDELIJK MUSEUM VLISSINGEN Terugkijkend op het jaar 1991 valt mij op dat onze vriendenvereniging vol wassen is geworden. Veel activiteiten die op ons programma stonden zijn aan de orde geweest of komen binnen kort aan de orde. Het onderwerp spon soring bijvoorbeeld. Dit onderwerp is in vele andere culturele verenigingen een must, gezien de bezuinigingen op landelijk en ook op gemeentelijk ni veau. Als wij zorgvuldig en verant woord met ons cultureel erfgoed willen omgaan zullen we ons moeten bera den over de mogelijkheden hiertoe. Het moet niet zo zijn dat, zoals elders, met de verkoop van het een het geld voor een andere aankoop wordt ver kregen. Dit is een slechte zaak. Immers, wie bepaalt wat kunst is en wie be paalt wat waardevol is. Alles wat nu gemaakt en geproduceerd wordt is morgen verleden. Ik bepleit uiteraard niet dat alles bewaard wordt doch ik pleit voor zorgvuldigheid. Wat betreft de vooruitzichten voor 1992 het volgende: de activiteiten van de Vrienden zijn uiteraard gericht op het museum maar ook op het gemeen telijk archief. De komende jaarvergade ring zal besloten worden of wij onze activiteiten naar het archief continu eren. Dit kan een eventuele naamsver andering ten gevolge hebben. Gezien de positieve reacties van zowel leden als vanuit het archief, meen ik dat er een positief begin is gemaakt. In 1992, en wel op 12 februari, bestaat onze vereniging 10 jaar. Er zijn reeds plannen gemaakt om dit met gepaste trots te vieren, begin mei 1992. Vanaf deze plaats dank ik mijn mede bestuursleden en de redactieleden voor hun grote inzet. Zij zorgen ieder op een geheel eigen wijze dat de vereni ging verder kan gaan met haar activi teiten. Namens het bestuur en de redactie wens ik u en degenen die u dierbaar zijn prettige feestdagen toe en een ge zond 1992. W. van Nassau-Damen, voorzitter. 9- Tekening A. Meerman, 1991

Den Spiegel | 1992 | | pagina 2