I BOBBE MODE VERHUISD 8 DEN SPIEGEL LITERAIR AAFKE VERDONK RODENHUIS Modehuis Bobbe aan de Coosje Buskenstraat, de tweede vestigingsplaats van de firma. Op de win kelruiten staat al het bord 'Wij gaan verhuizen'. Foto Den Spiegel 1991. >A51 itWiï» - n\l 11 5 en mevr. Goedvolk zagen hierin een kans om de winkel opnieuw te vergroten zodat in 1938 werd overgegaan naar Coosje Buskenstraat 63 (thans nr. 149), het huidige pand van Bobbe Mode BV. In de oorlogsjaren was het zaken doen uiterst gecompliceerd. Toen er geen stoffen meer wa ren, werden ook tassen, corsages en parfums verkocht. Na de oorlog ging de zaak gedeel telijk over op confectie. Voor dit doel werd er in de 50-er jaren verbouwd: de achter de zaak gelegen tuinen werden bij de winkel getrokken. In de jaren voor en na de oorlog kende men veel huisnaaisters die bij de ra. Bobbe de D9 stoffen haalden voor hun cliëntele. Echter in de jaren na de oorlog gingen veel dames ertoe over zelf hun kleding te maken. De opkomst van de elektrische naaimachine maakte het zelfmaken van kleding een stuk gemakkelijker. Toch werd de verkoop van confectie steeds be langrijker. Om te laten zien wat men allemaal in huis had werden op de stoep voor de zaak 'eiland-etalages' gebouwd, zodat de Coosje Buskenstraat in 1968 omgedoopt werd tot 'promenade 68'. Ook een juwelier en een schoenenzaak etaleerden hun goederen in een van deze etalages. In 1972 hielden we op met de verkoop van stoffen. De zaak werd, na een grondige ver bouwing, omgetoverd tot een heuse modewin kel. De zoon van dhr. Goedvolk, Jan Goedvolk, was toen in de zaak gekomen en zette vanaf 1976 met zijn vrouw de zaak voort. In 1975 en 1983 werd de winkel op nieuw aan de eisen van de tijd aangepast. Op dit moment staat een derde verhuizing voor de deur, in het voorjaar van 1992. Er zal gestart worden met een nieuwe winkel op de noek van hef Scheldeplein (waar vroe ger Speckens gevestig was], die tweemaal zo groot is als de oude. De kreet 'een piepkleine winkel met de meest uitgebreide collectie van Zeeland' gaat dan niet meer op. De ruimte in de zaak zal aanmerkelijk groter worden. Ruimte en licht zullen in deze nieuwe winkel de nieuwe mode-items beter tot ziin recht doen ko men. De privacy bij het winkelen zal beter ge waarborgd zijn. En ook de vanouds bekende sfeer van gastvrijheid zal ook in de nieuwe zaak door dhr. en mevr. Goedvolk en hun mo deteam in ere worden gehouden. Alvorens te duiken in de boekenverzameling van Willem van der Os, zoals ik in een vorige Spiegel aankondigde, wil ik u toch eerst nog even wijzen op een pas verschenen boek, aat het zeer waard is gelezen te worden: "Eerst grijs dan wit dan blauw" van Margriet de Moor. Het is haar derde boek en haar eerste roman. Het lijkt heel spannend, detective-ach- tig, al snel krijg je met een moord te maken. Het is echter veel meer dan een sensationeel, spannend verhaal.

Den Spiegel | 1992 | | pagina 7