10 JAAR VRIENDEN 10 HET MUSEUM VERNIEUWT, SORRY VOOR DE OVERLAST. W. WEBER ringen. De zeer geanimeerde bijeenkomst werd gevolgd door vele andere bijeenkomsten, lezingen, rondleidingen, excursies etc. De tij den veranderen, maar de geanimeerde bijeen komsten zijn gebleven. De eerste schenking aan het museum betrof een bakkerskar van de Fa. Speckens uit de Wolstraat. In 1982, het jaar van de oprich ting, werd in het museum een tentoonstelling gehouden genaamd 'De visserij in Vlissingen door de eeuwen heen'. Ook werd een Franse week georganiseerd, met een tentoonstelling 'Des naives'. Verschillende activiteiten volgden elkaar op. Ik zal ze u niet allemaal noemen, dat zou een extra uitgave van 'Den Spiegel' kosten. Enkele wil ik memoreren: - Behoud Van Dishoeckhuis - Uitbreiding museum met pand 21 -Jaarlijkse Kerst In - Aandacht voor ramschip De Schorpioen - Restauratie 'De Tromp' - Monument ter ere van Betje Wolff - Uitgave boekje over de tegelcollectie Ons kwartaalblad Den Spiegel verscheen voor het eerst in juni 1982. De naam Den Spiegel is overigens ontleend aan de naam van het mu- seumpand Bellamypark 21Ons blad is uitge groeid tot een blad met landelijke bekendheid. Het heeft dikwijls als voorbeeld gediend bij nieuw op te richien vriendenverenigingen in hef land. Ook bij de Nederlandse Federatie van Vriendenverenigingen diende ons blad als voorbeeld en artikelen werden overgenomen. Onze doelstelling was en is nog steeds: het be vorderen en stimuleren van activiteiten in of ten behoeve van het Stedelijk Museum Vlissingen. Waf de komende tien jaren ons zullen brengen ligt in de toekomst. Wel zijn onze plannen ge richt op de uitbreiding van onze activiteiten, ook met betrekking tot net gemeentearchief. Ik weet zeker dat als het zo zal gaan als de af gelopen tien jaar met actieve bestuursleden en zeker niet te vergeten actieve leden, het ons ze ker zal lukken van de ca 500 leden nu 1000 leden in de toekomst te maken. Als u de afgelopen weken het museum heeft bezocht zal het u zeker niet zijn ontgaan. Niet alleen het Vlissinas win kelcentrum vernieuwt, maar ook net mu seum zelf. Op 5 september 1991 stel de de gemeenteraad een krediet be schikbaar voor de aanpassing van de begane grond van het museum voor in validen. De toegang van het pand Bellamypark 21 is aangepast en de verbindingsgang tussen ae panden nr. 19 en 21 is voorzien van een hel- lingbaan. Dit is in een paar woorden de situatie. Maar het betekende wel dat vanaf begin oktober de hele begane grond een 'bouwplaats' is gewor den. Aannemersbedrijf Joziasse heeft het hele karwij uitgevoerd. Hef betrof o.a. de sloop van de schoorsteenmantel in de voorzaal, het uit breken van de toegang tot de grote zaal en de muntenzaai, het verwijderen van kasten in de alkoof etc. Bij de sloop van de schoorsteen mantel bleek bovendien dat asbest was ver werkt dat met de nodige veiligheidsmaatrege len moest worden verwijderd. Vervolgens kon begonnen worden met de bouw van een grote houten hellingbaan die bijna de gehele voorka mer van Bellamypark 21 in beslag neemt. Leidingen en het beveiligingssysteem zijn om gelegd en ten behoeve van de invalidentoe- gang is een nieuwe intercom aangelegd, zo dat de deuren automatisch geopend kunnen worden. Een hele verbetering! Dit is echter nog niet alles. Tussen deze verbou wingen door is ook de achtergevel van Bellamypark 19 weer onder handen genomen. Van half oktober tot half november heeft schil dersbedrijf Van Wijk deze gevel behandeld.

Den Spiegel | 1992 | | pagina 9