TOERISME EN RECREATIE ONDER VAN WOELDEREN Het vliegveld I Vlissingen, een von a de onderdelen van j Verkeersknooppunt Vlissingen voor de oorlog. Foto jaren dertig. Collectie ge meentearchiel Vlissingen. te helpen bevorderen, behooren ons daarbij mijns inziens in ons aller belang zooveel mo gelijk op een algemeen Zeeuwsch standpunt ie stellen. Met behoud der gewenschte zelf standigheid moeten daartoe ae leden van het groote gezin der Walchersche gemeenten al leen zooveel mogelijk de onderlinge saamho righeid en samenwerking trachten te bevorde ren. Daaraan behoeft niets in den weg te staan door de groote verscheidenheid van het natuurschoon dat de Walchersche gemeenten den vreemdeling bieden. Weliswaar is nog weieens een zekere schroom te bespeuren om de ongereptheid van het Walchersche platte land door vreemdelingenbezoek te verstoren, maar 'de schoone slaapster is reeds lang door de kus der publiciteit tot nieuw leven gewekt. En wij kunnen de meerdere welvaart die de bezoekers ons brengen niet meer missen. Burgemeester Van Woelderen heeft zich in zijn ambtsperiode van 19]9 tot 1943, toen hij door de Duitsers werd gearresteerd en opge sloten in het 'Oranjehotel1 te Scheveningen, een warm pleitbezorger betoond voor een Vlissingse trias. De ontwikkeling van de bad plaats Vlissingen is onder zijn leiding krachtda dig ter hand genomen, wat o.a. blijkt uit de grote hoeveelheid uit die periode daterende professionele brochures, affiches, boekjes enz. De VW was in diezelfde tijd (begin dertiger ja ren) niet echt de aktieve toeristisch-recreatieve organisatie die het gemeentebestuur wenste. In die tijd werden alle woordenwisselingen via de pers gevoerd en in één van die via de pers ge voerde woordenwisselingen tussen de VW en de gemeente, lezen wij van gemeentezijde de klaagzang: "Alles wat het gemeentelijke bad- bedrijf in de laatste jaren doet, is volkomen vrijwillig en lag meestal op het terrein van de VW. Ware deze vereeniging actiever ge weest, dan zou o.a. de vereeniging Vlissingen Vooruit' niet hebben behoeven te worden opgericht en had de burgemeester een jaar of 6 geleden niet ernstig behoeven te overwegen eene vereeniging B.B.B. IVereeniging tot Behartiging van de Belangen der Badplaats! met een door de verschillende belanghebbenden betaalde propagandist op

Den Spiegel | 1992 | | pagina 16