VLISSINGEN DE HANDEN INEEN 3 VOORWOORD vvv vlissingen De heren die vrijdag 1 3 mei 1 892 de afdeling Vlissingen van de VW Wal cheren oprichtten zouden, mij dunkt, te vreden kunnen zijn met wat er in de 100 volgende jaren is bereikt. Door de bundeling met een professionele pro motiestichting is in Vlissingen een toeris tisch bureau actief dat er zijn mag. Het doet zijn best om toeristen en recrean ten voor Vlissingen te interesseren, ver strekt hen veelzijdige informatie over de stad en zijn omgeving en zorgt voor onderdak. De sterkte van het bureau is te danken aan de bundeling van krach ten door ondernemers en gemeente, die op zijn beurt is ontstaan door de zeer matige toestand waarin de ge meente zo'n 10 jaar geleden is terecht gekomen. Er is sindsdien in Vlissingen ongelooflijk veel veranderd, pardon: verbeterd Wat de hoge heren 100 jaar geleden niet konden bevroeden is de rol die de VW voor de Vlissingse bevolking en zijn organisaties nu vervult. Niet alleen is het VW-kantoor een volwaardig bin nenlands reisbureau waarvan veel ge bruik wordt gemaakt, niet alleen ver koopt de VW toegangskaarten voor allerlei evenementen, niet alleen organi seert de VW mee aan allerlei activitei ten, de 'Nieuwendijk' tracht daarnaast ook een rol te spelen in de afstemming van de vaste en losse evenementen die jaarlijks plaatsvinden. Immers, velen waarderen een gevarieerd ontspan ningsprogramma, maar het moet niet teveel van het goede worden. Sprei- ding - ook in de seizoenen - is van groot belang en voorzichtigjes is dit be sef in Vlissingen tot leven gekomen. v Het Stedelijk Museum speelt een we zenlijke rol in de handhaving en pre f sentatie van Vlissings kunstbezit, tevens in toeristisch Nederland tegenwoordig 'slechtweer voorziening' geheten. Een rol die met verve en tot in lengte van ja- ren zal moeten worden vervuld, net als die van de VW. Hef doet de honderd- jarige VW dan ook groot genoegen in 'Den Spiegel' de kans te krijgen iets van hef toeristisch Vlissingen te kunnen tonen. De geschiedenis blijft ons achter- 1 volgen... Rest mij het Stedelijk Museum een goe de toekomst toe te wensen in de ver wachting dat de goede samenwerking tussen de VW en net Stedelijk Museum in de toekomst (nog) verder zal uitgroei en. De handen ineen! VW Vlissingen: F. van de Velde, voorzifter.

Den Spiegel | 1992 | | pagina 2