VVV-BESTUURDER 6 I Frans van de Velde sr. en Teun Oosterhuis, waarmee o.a. de bestuursvergaderingen wer den gehouden. En ik moet zeggen, die waren vroeger wel wat gezelliger dan nu. Na afloop kon toen nog wat dieper in het glaasje worden gekeken en sterke verhalen kregen urenlang hun vrije loop. Dat lag me wel! LEZING 100 JAAR VVV - Het VW-kantoor aan de Wolstraat. Vele jaren een vertrouwd beeld in de binnenstad. Foto 1983, par-ticuliere collectie. i Financieel was het armoede wat de klok sloeg. Als secretaris kreeg ik toezicht op een onderbe taalde directeur en onderbetaalde medewerk ster. Het bleef sukkelen, totdat de VW- Geschenkenbon werd uitgevonden. Hiermee werd enige financiële basis onder de organisa tie gelegd, ongeveer gelijkvallend met het be- j sluit van de gemeente Vlissingen om vijftiendui zend gulden subsidie beschikbaar te stellen. De leden waren enthousiast, maar beslist niet gul in hun jaarlijkse bijdragen. Ze kwamen - gemeten naar nu - in behoorlijke aantallen naar de ledenvergaderingen en ook die waren best gezellig en geanimeerd. In de loop van de jaren zeventig begon het te rommelen. De inwoning in het reisburo kwam in discussie. Een VW diende over een eigen huis te beschikken en in het centrum van de stad te liggen in plaats van aan een invalsweg. Een leuk monumentenpandje aan de Wolstraat 91 kwam beschikbaar. Met extra steun van de gemeente en de opbrengst van de Geschenk bonnen kon het geheel gefinancierd worden. Hoewel, geheel? Ik herinner me dat in die tijd de persoonlijke financiële garanties van de ver schillende bestuursleden op z'n minst een be scheiden rol speelden bij het betrekken van die nieuwe huisvesting. Ondertussen was ik bestuurlijk niet meer weg te branden en ik bleef VW-secretaris tot op de dag van vandaag. Ik heb dan ook in de twee de nelft van de jaren tachtig een nieuwe verhui zing en de ingrijpende organisatorische veran deringen van nabij meegemaakt. Een verhuizing naar een ruim en bijzonder fraai WV-kantoor aan de Nieuwendijk, waar de WV-Vlissingen nu is gevestigd. En organisatori sche veranderingen aie dankzij de bijzondere medewerking van de gemeente, de inzet van de huidige directeur en zijn fantastische team medeweih(st)ers, en de leden, de stad Vlissin gen een gezonde WV hebben opgeleverd. Eigen inwoners en toeristen genieten dagelijks van de VW-service die wordt geboden: een goede zaak. En hoewel de bestuursvergaderingen vroeger gezelliger waren, het glaasje en de sterke ver halen toen prominenter in beeld waren en mij persoonlijk dat alles wel lag, zeg ik toch: de tijd van nu is beter dan de tijd van toen! Op woensdag 20 mei 1992 houdt me vrouw Els van Ammers, hoofdinformatrice bij de WV ter gelegenheid van het 100-ja- rig bestaan een lezing: De VW Vlissingen door de eeuw heen. Meer hierover op pag. 25 bij de evenementen.

Den Spiegel | 1992 | | pagina 5