"VVV IS LEKKER RUSTIG STUKJE PORTEFEUILLE" 11 WETHOUDER HENK DE HAAS: CLAUDIA SONDERVAN De Vlissingse WV en de gemeente zijn nauw met elkaar verbonden. Het ge meentebestuur heeft een plaats in net VW-bestuur en het VW-personeel is bij de gemeente in dienst. Voor de rest is de WV een zelfstandig bedrijf. De oor zaak van de band tussen de WV en de gemeente ligt verscholen in het re cente verleden. En heden ten dage zijn de beleidsuitgangspunten van toen nog steeds aktueel. In 1984 werd de gemeente Vlissingen wakker. De stad dreigde te verkommeren, bezoekers lieten de oude huizen en havens voor wat ze geworden waren. Er was akfie nodig, en flink wat ook, realiseerde het gemeentebestuur zich. Wethouder Daan Bruinooge werd zich danig gewaar van zijn portefeuiiïe. Recreatie en toe risme zaten daarin. In de jaren die volgden kwam de ommekeer: niet alleen de stad werd aangepakt, de VW-Vlissingen ook. Nieuwe huisvesting, nieuwe directeur, nieuw bestuur en vooral... een nieuw budget. De gemeente stop te ruim subsidie in de WV. De ommezwaai in de politieke houding was een flinke opfrisser voor de VW. Daan Bruinooge vertrok inmiddels naar een zachter beklede provinciale bestuurs zetel, maar het beleid dat hij achterliet wordt voortgezet. "Het is tamelijk uniek in Nederland. De VW- Vlissingen is, zeker in relatie tot de omvang van de stad, één van de beter gesubsidieerde WV's en heeft daarnaast een bijzondere bin ding met zowel de gemeente als de onderne mers." De gemeente Vlissingen investeert ieder jaar ruim drie ton in de Promotiestichting en de VW van de Scheldestad en dat ziet wethouder Henk de Haas nog niet veranderen. "Nee, ab soluut niet," anlwoord hij dadelijk op de vraag of het overbelaste budget van de gemeente ook daar tot bezuinigingen noopt. "Op dit mo ment denk ik niet dat we daar aan moeten be ginnen." Nog geen jaar geleden nam De Haas de por tefeuille over van zijn voorganger Daan Bruinooge. De wisseling van de wacht kwam juist op een moment dat Vlissingen aan de uit voering van grootse plannen begon. Het Schel- depleinMrinkelcentrum, de facelift van het kern winkelgebied en het Arsenaalprojekt moeten Vlissingen verzekeren van een nog grotere, continue stroom bezoekers. Werk aan ae win kel voor de WV-ploeg aan de Nieuwendijk. "Belangrijk werk," vindt Henk de Haas, "Toerisme en recreatie zijn een sector van bij zonder economisch belang voor Vlissingen. Er zit veel werkgelegenheid aan vast. Bovendien heeft die sector nog ruimte om te groeien." En die groei zit niet alleen in de cijfers, maar ook in de duur van Het Seizoen: vakantiezoekers moeten in de gaten krijgen dat Vlissingen ook in het najaar, winter en voorjaar veel te bieden kan hebben. "Mijn persoonlijke opvatting is dat toerisme de stad levendiger maakt. Maar het is ook noodzakelijk om de voorzieningen voor de mensen die in de stad leven in stand te hou den, zoals b.v. het zwembad." Met de nieuwe voorzieningen als het multifunk- tionele Arsenaal en de toekomstige uitbreiding van hotelruimte aan de boulevards kan Vlissin gen de toeristische markt in binnen- en buiten land aktiever gaan bewerken, beaamt de wet houder. Hij ziet geen tweede Knokke of Scheve- ningen in zijn stad. "Daar hebben we te weinig strand voor. Vlissingen kan wel een versterking van het toeristisch produkt Walcheren zijn."

Den Spiegel | 1992 | | pagina 10