DE NOTARIËLE ARCHIEVEN 12 AD TRAMPER, archiefmedewerker Vlissingen/badplaats meer nodig is dan alleen maar 'natte golven en droge handdoeken'. De tentoonstelling schetst een beeld van de toe ristische ontwikkeling van Vlissingen gedurende de periode l 873-1940, onderverdeeld in: VERBINDINGEN (hoe kon de toerist Vlissingen bereiken) PROMOTIE (hoe kon men de toerist naar Vlissingen halen) PRODUKT (hoe kon men de toerist in Vlissingen houden). Een ander onderdeel van de tentoonstelling is verzorgd door de Vereniging van Belangstel lenden voor de Sleepvaart "LEKKO V.B.S." Vlissingen wordt geprezen om haar zuider- strand en haar ligging aan de Westerschelde waar grote zeescnepen uit alle werelddelen vlak langs de kust passeren. De stranding van een schip brengt veel aktiviteit met zich mee op het gebied van de sleepvaart. Een maquette van de Vlissingse kustlijn en boulevards laat een beeld zien van een aantal strandingen die hebben plaatsgevonden. Een heel bijzonder onderdeel van de tentoonstelling kan al winkelend in Vlissingen en Souburg genoten worden. In meer dan 170 etalages treft u foto's aan, die een beeld geven van het verre of nabije verleden. In de vorige bijdrage heb ik me be perkt tot een beschrijving van het oud- rechterlijk archief dat onlangs door het Rijksarchief in bewaring is gegeven aan het gemeentearchief. Zoals be loofd komt deze keer het notariële ar chief aan bod. In 1810 werd Nederland ingelijfd bij het Franse rijk. Dit betekende dat ook de Franse wetten hier werden ingevoerd. Vlissingen viel de twijfelachtige eer te beurt om reeds vanaf 1 808 onder deze wetten te 'mogen' vallen. Dus ook wat betreft het notariaat. Reeds in het jaar 1534 valt er in Vlissingen een notaris te traceren: Gommaer Janszoon. FHelaas zijn er van deze notaris geen ar chiefstukken bewaard gebleven. Alleen van notarissen uit het laatste kwart van de 18e eeuw zijn stukken behouden gebleven.

Den Spiegel | 1992 | | pagina 11