21 EVENEMENTEN MUSEUMBIBLIOTHEEK ELLEN OOMENS-PALS 12 sept: MONUMENTENDAG 22 september: LEZING 7 oktober: VOORDRACHT [1880-1953). De munten beslaan een tijdvak van negen eeuwen en weerspiegelen de geschiedenis van Nederland. De tentoonstel ling is nog t/m 13 december 1992 te zien. De museumbibliotheek bevat een vrij grote collectie tijdschriften. Een paar daarvan zou ik graag onder uw aan dacht willen brengen: "Zeeland" is een uitgave van het Koninklijk Zeeuws Genootschap der Wetenschappen, Van dit Genootschap zijn in de loop der jaren tal van publicaties op cultuurwetenschappelijk gebied verschenen. Sinds december 1991 draagt het Genootschap zorg voor de uitgave van net tijdschrift "Zeeland". Hierin wordt niet alleen aandacht besteed aan de Zeeuwse geschiedenis, archeologie, beeldende kunst, literatuur, taal en muziek, maar ook aan natuur en milieu, economie, demografie en sociolo gie. Het "Bulletin", dat voorheen verscheen is in ait tijdschrift opgegaan. "Zeeland" verschijnt 4 x per jaar. Jaarlijks wordt een themanummer uit gegeven naar aanleiding van bijzondere ge beurtenissen of omstandigheden. Een geva rieerd en aantrekkelijk tijdschrift. Eveneens aanwezig in de bibliotheek: "Nehalennia": bulletin van de Werkgroep Historie en Archeologie van het Koninklijk Zeeuws Genootschap der Wetenschappen en de Zeeuwse Vereeniging voor Dialectonder zoek. Verschijnt 4 x per jaar. Een heel ander blad is het museummagazine "Vitrine", waarin aandacht wordt geschonken aan beeldende kunst, geschiedenis, ar chitectuur, archeologie, volkenkunde, ex posities, manifestaties, veilingen en excursies. Sinds enige jaren wordt "Vitrine" gecombineerd met het Nederlands Tentoonstellingsboekje, waarin opgenomen het culturele aanbod van Openbaar Kunstbezit. Beide uitgaven vullen elkaar goed aan. Een boeiend, rijk geïllus treerd blad dat 4 x per jaar verschijnt. Ter gelegenheid van Open Monumentendag op zaterdag 12 september 1992 organiseren de Vrienden weer de traditionele monu mentenwandeling door dhr. R. den Broeder. De tocht gaat langs diverse monumenten, bekende en onbekende plekjes in de binnenstad van Vlissingen. Vertrek 10.15 vanaf het Stedelijk Museum, Bellamypark 19 te Vlissingen. Op dinsdag 22 september, om 20.00 uur zal in het Gemeentearchief, Hellebardierstraat 2 te Vlissingen een lezing worden gehouden door drs. L.A. DeWitte uit Middelburg. De lezing heeft als onderwerp: ontdekkingsreizen. Het is dit jaar 500 jaar geleden dat Columbus Amerika ontdekte. Een belangrijk gegeven, waaraan op veel plaatsen aandacht wordt be steed. De heer DeWitte zal een voordracht houden over ontdekkingsreizen in ruimere zin, toegespitst op Columbus. Op woensdag 7 oktober zal in het Stedelijk Museum Vlissingen een avond worden ver zorgd door leden van de amateur schrijvers- en dichterskring "Pennevreugd". De leden van deze kring willen graag eens met hun werk naar buiten treden. Zij kozen een aantal dia's uit eigen bezit en uit het bezit van het Stedelijk Museum. Daarbij werden gedichten gevoegd of er speciaal voor geschreven. Een avond waarop met drie zintuigen genoten kan wor den, te weten: het gezicht, net gehoor en het gevoel. De avond begint om 20.00. De lezingen/voordrachten zijn gratis toeganke lijk voor leden, niet leden betalen een toe gangsprijs van f 2,50.

Den Spiegel | 1992 | | pagina 20