EN HET ARCHIEF 11 DE ARCHIEF-SPIEGEL SJOUKE POSTMA Op de algemene ledenvergaderingen van de Vrienden van respectievelijk 20 mei en 15 juni j.l. is besloten de statuten van onze vereniging te wijzigen en de naam te veranderen in "Ver eniging Vrienden van het Stedelijk Museum Vlissingen en het Gemeentearchief Vlissin gen". Op 6 juli daaropvolgend werden hiertoe ae statuten ten kantore van onze plaatselijke notaris gewijzigd. Er vond niet alleen een naamswijziging plaats, maar ook de doelstel lingen van de vereniging werden uitgebreid. Het bestuur is van mening dat die uitbreiding niet alleen op papier moet plaatsvinden, maar dat de meerwaarde van deze toevoeging ook daadwerkelijk ten goede moet komen aan de leden. Om het een en ander gestalte te kunnen geven, is een werkgroep samengesteld met de opdracht na te gaan "waf de waarde van deze toevoeging voor de leden der vereniging kan betekenen". De werkgroep noemt hiertoe de volgende mo gelijkheden: - Het vervaardigen van korte artikelen over ver richt archiefonderzoek. U heeft inmiddels al en kele artikelen van medewerkers van het archief in Den Spiegel kunnen lezen. - Het verzamelen van aanvullende gegevens, voorkomend op documentatiemateriaal in het archief. Te denken valt hierbij aan bijvoorbeeld fotoherkenning. - Het organiseren van lezingen over archief werkzaamheden e.d. - Het opzetten van projecten om de leden actief in te schakelen bij hef onderzoek naar historische waarden: het doen van archiefon derzoek. Hierbij zou voor geinteresseerden ge dacht kunnen worden aan: een project boerde rijen groot Vlissingen; een project fotomateriaal schoolklassen; een project bedrijven en bedrijf jes in onze gemeente. - Het verlenen van medewerking aan het acqui- reren van materiaal voor het archief ter uitbrei ding van de collecties. - Het opzetten van cursussen voor de leden over lokale geschiedenis en paleografie. - Voor kinderen van de leden zouden korte pro jecten opgezet kunnen worden om ze op deze wijze vertrouwd te maken met de mogelijkhe den die het archief biedt en ze daarbij iets van de lokale geschiedenis mee te geven. U ziet aan deze opsomming dat er veel moge lijkheden voor geintereseerde leden zijn. Het bestuur hoopt dat het archief een ontmoetings punt zal worden voor veel leden van De Vrienden. De gemeentearchievaris en zijn me dewerkers willen u graag alle mogelijke infor matie verstrekken en hebben toegezegd ook voor de nodige begeleiding te willen zorgen. Indien u interesse heeft, dan kunt u contact op nemen met het archief, Hellebardierstraat 2. In een folder staat vermeld "Het archief... een gastWf/Jhuis", duidelijker kan het nietl Voorgevel van hel Casthuis aan de Hellebardierslraal. Het "GastVRIJhuis'. Foto Den Spiegel

Den Spiegel | 1993 | | pagina 14