EUROSAIL 93 EXPOSITIENIEUWS 14 EXCURSIE SLUIS-BRUGGE Groot salon in het patriciërshuis van de familie Moretus. Ingericht door Balthasar I Moretus. Aan de muur portretten van zijn grootouders door P.P. Rubens. Aan de hand van tientallen drukken, prenten, tekeningen, houtblokken, koperplaten en bota nische preparaten vertelt deze tentoonstelling het verhaal van de plantkunde in de periode 1500-1650. De tentoonstelling loopt nog tot 13 juni. Museum Plantin-Moretus, Vrijdagmarkt 22, Antwerpen, tel. (03)2330294, geopend di.. t/m zo. 10.00-17.00 uur, toegang 200 Bfr. Antwerpen is in 1993 culturele hoofdstad van Europa. Een uitgebreid, aantrekkelijk programma is in voorbereiding. Nu reeds is zeker dat 'Eurosail Antwerpen 1993' een van de hoogtepunten zal vormen. Van 14 tot en met 17 augustus zal een kleurrij ke vloot van tientallen grote en kleine zeilsche pen en jachten in het hartje van de stad te bewonderen en gratis te bezichtigen zijn. De grote zeilschepen meren aan de rede, de klei nere eenheden liggen in het aanpalende Bonaparte- of Willemdok. Het bezoek sluit aan op de 'Cutty Sark Tall Ships' Race', de legen darische wedstrijd van grote zeilschepen van de 'Sail Training Association'. De koers start in Newcastle op 14 juli, loopt over Bergen en Larvik (Noorwegen) en eindigt te Esbjerg (Denemarken). Aansluitend komen de zeilsche pen in groep naar Antwerpen. Het wordt een vier dagen durende, spectacu laire bijeenkomst van vierkant getuigde sche pen (volschepen), grote langsgetuigde schepen (schoeners) en kleinere schepen, aangevuld met platbodems en pleziervaartuigen. Antwer pen zal dit evenement laten uitgroeien tot een reusachtige maritieme happening, een wereld haven waardig. Naast het vrij bezoek aan de schepen zijn talrijke festiviteiten gepland die de belangstelling van naar schatting 2 miljoen bezoekers zullen wekken. Vooral de aankomst van de zeilschepen (14 aug.), tijdens het vuurwerk op de Schelde (16 aug.) en tijdens de vlootparade bij het vertrek (17 aug.) wor den duizenden kijklustigen verwacht. De geplande excursie op 24 april naar Sluis en Brugge is geheel volgeboekt. Personen die zich nu nog aanmelden ko men op een wachtlijst. Zij krijgen nog be richt over het vervolg.

Den Spiegel | 1993 | | pagina 13