17 EVENEMENTEN MUSEUMBIBLIOTHEEK ELLEN OOMENS-PALS MUSEUMWEEKEND 15 mei: JAARVERGADERING 15 mei: TUINCONCERT Scheldemond Weerspiegeld: Vlissingen 1908-1992. Vlissingen, Den Boer/De Ruiter, 1992 ISBN 90 74576 02 8 "Scheldemond Weerspiegeld" werd uitgegeven op 1 1 november 1992 ter gelegenheid van de opening van het nieuwe schoolgebouw van S.S.G. Scheldemond. De Rijksschool heeft een bewogen geschiedenis, waarover tot op heden nauwelijks iets geschreven was. Helaas heeft het schoolarchier de Tweede Wereldoorlog niet kunnen trotseren. Voor de beschrijving van de vroegste periode was men aangewezen op de herinneringen van leerlingen en docenten. Het subjectieve beeld dat hierdoor ontstaat verleent juist een grote charme aan dit gedenkboek. Samensteller De Bruijne heeft een aantal schrij vers bijeen weten te brengen die ieder een pe riode voor hun rekening namen. De verschillen de schrijfstijlen zijn op een harmonieuze wijze tot een geheel gevoegd. De ontwikkeling die de school door de jaren heeft doorgemaakt wordt op een boeiende afwisselende manier geschilderd, aangevuld met vele foto's. Voor menigeen betekent 'Scheldemond Weerspie geld' pure nostalgie. Maar ook voor degenen die geen binding met de school hebben is het een bijzonder prettig leesbaar boek. Op 17 en 18 april 1993 zal het nationaal museumweekend plaatsvinden. Het nationale thema voor dit weekend is 'verzamelen'. Een museum beheert een verzameling, wat wordt hiermee gedaan etc. De Zeeuwse musea heb ben hier nog een eigen thema aan toege voegd, nl. water, verzamelingen in 'Zeeland, leder museum geeft aan het thema een eigen invulling. In het Stedelijk Museum Vlissingen zal de nadruk liggen op het maritieme gedeelte van de collectie. Voor mensen vanaf 8 jaar is een kijk- en doetocht ontwikkeld over deze af deling van het museum. Verder is er naar de scholen toe een kijkdozenaktie. De Vrienden leveren ook hun bijdrage tijdens dit weekend. De heer Nico Out zal op verzoek van de ver eniging om 14.00 uur een lezing verzorgen met als titel 'Eugène Lücker, grafisch werk'. Dit naar aanleiding van de gelijknamige tentoon stelling in het museum. Verder zal om 16.00 uur de heer J. van der Doef, burgemeester van Vlissingen, een schilderij in ontvangst nemen dat door de Vrienden aan het Museum zal wor den aangeboden. Alle leden van de vereni ging zijn op deze middag van harte welkom. Op zaterdag 15 mei, om 14.00 uur in het Stedelijk Museum wordt de jaarvergadering van de vereniging gehouden. De agenda luidt: 1Opening 2. Notulen vergaderingen 20 mei en 15 juni 1992 3. Jaarverslag sekretaris 4. Financieel verslag 1992, verslag kaskom- missie en benoeming nieuwe kaskommissie 5. Samenstelling bestuur. Aftredend en niet her kiesbaar zijn de heer Van Kralingen en mevr. A. Verdonk-Rodenhuis. 5. Aktiviteiten in het komend jaar 7. Rondvraag 8. Sluiting Het jaarverslag, het financieel verslag en overi ge bijlagen liggen t.z.t. ter inzage bij de balie van het museum. Na afloop van de vergadering zal er onder het genot van een drankje en een hapje kunnen worden geluisterd naar muziek, te verzorgen door het klarinetensemble en een jeugdensem- ble van 'Ons Genoegen'. Bij mooi weer zal dit plaatsvinden in de achtertuin van het museum. Wij hopen dat veel leden deze bijeenkomst zullen bezoeken.

Den Spiegel | 1993 | | pagina 16