17 EVENEMENTEN 22 november: LEZING Ter gelegenheid van het eerste lustrum van de privatisering van het Loodswezen verscheen on langs 'Koers richting toekomst' van Rob van Hoek. Het geeft een goed beeld van de ont wikkelingen die het Loodswezen heeft doorge maakt. Met name de veranderingen die in de afgelopen vijf jaar plaatsvonden worden uit voerig belicht: de nieuwe organisatievorm, nieuwe technieken, andere opleidingen. Ook een blik op de toekomst ontbreekt niet. Het overzichtelijke compacte verhaal nodigt uit tot lezen. De lay-out maakt het geheel tot een aantrekkelijk ogend boek. Het is jammer dat de oplage beperkt is en niet verkrijgbaar in de boekhandel. Wellicht een goede reden eens een bezoekje aan de museumbibliotheek te brengen. Op maandag 22 november 1993 om 20.00 uur in het Stedelijk Museum Vlissingen houdt Leon Riekwel, coördinator hedendaagse kunst bij de Culturele Raad, een lezing met als titel: 'Nederland - Vietnam, een dialoog' In de periode van 10 oktober t/m 15 januari 1994 vindt in Vlissingen een bijzonder projekt plaats, waarbij naast film en fotografie het ac cent ligt op tentoonstellingen moderne kunst. Deze aktiviteiten vinden plaats in het Stedelijk Museum Vlissingen - BELLAMY 19 zaal - en de WATERTOREN Centrum voor Hedendaagse Kunst Oost-Souburg. Drie kunstenaars uit Vietnam treden in dialoog met drie kunstenaars uit Zeeland. Daarnaast krijgt ook de fotografie van hedendaags Vietnam met zo'n 80 'foto beelden' de volle aandacht op de begane grond van het Stedelijk Museum Vlissingen. De inhoud van het projekt treft u hieronder aan. In een lezing voor de 'Vrienden van het Museum' zal op maandag 22 november door Leon Riekwel een toelichting worden gegeven op dit projekt. Hierbij komen zowel de uit gangspunten, het verloop als de beeldende dialoog in de 'open tafelgesprekken' (12 13 oktober], het werkproces in de ateliers als de keuze voor de tentoonstellingsopbouw aan de orde. Een verregaande samenwerking tussen Neder landse en Vietnamese kunstenaars, waarbij de definitieve vorm niet vooraf vaststaat, dat is het uitgangspunt van de WATERTOREN CHK in Vlissingen die in samenwerking met de Gate Foundation Amsterdam de beeldende dialoog organiseert. Een uitdaging die tot spannende resultaten kan leiden. Tran Trong Vu, Vinh Phuong en Tran Luong uit Vietnam gaan samenwerken met Jan Haas, David Vandekop en Eveline van Duijl uit Zeeland. Na twee 'open tafelgesprekken' on der leiding van de expert op het gebied van Vietnamese moderne kunst, Jeffrey Hantover uit Hong Kong, gaan de deelnemende kunste naars een werlproces aan in gastateliers op de boulevard en op de drie etages van de Watertoren CHK. Aangezien nog niet duidelijk is wie met wie gaat werken is de structuur van het werkproces nog niet bekend. Het is de be doeling dat de betrokken kunstenaars elkaar sti muleren, beïnvloeden en met elkaar communi ceren. Vanuit de optiek dat hedendaagse kunst zon der 'grenzen' is, maar wel elementen in zich draagt die een afspiegeling zijn van de cultuur waarin men leeft, lijkt een dialoog tussen kunstenaars uit zulke verschillende culturen inter essant. Naast de kwaliteit van hun werk zijn de kunstenaars uitgenodigd vanwege hun sociaal engagement. Alle zes voelen een directe af finiteit met andere culturen dan de eigen. Vanuit de veelal individuele werksituaties waar in veel kunstenaars opereren, ligt bij deze dia loog het accent op samenwerking, waarbij het individuele karakter centraal staat. Tijdens het werkproces zijn de ateliers enkele dagen geo pend. Na 6 november worden de resultaten tentoongesteld in de Watertoren CHK en Bellamy 19, Stedelijk Museum Vlissingen. De lezing is voor leden van de vereniging gratis toegankelijk, nief-leden betalen f 2,50 toegangsprijs.

Den Spiegel | 1993 | | pagina 16