ïïal-TUasquë 5 HET CONCERTGEBOUW Concertgebouw NIEUWE LEDEN Viissingen, Telefoon 114 Zaterdag 6 Maart a.s. van 8 4 uur Groot Mi- Carême (Halfvasten) Kaarten 1.50 (belasting inbegrepen) vanaf mor gen dagelijks verkrijgbaar aan de zaal en bij de heer MATTHIJSSEN, boekhandel ,,'t Hoekje", v.h. BONGERS, P. Krugerstraat en( voor zover nog be schikbaar, 's avonds van 7 uur af aao de kassa. Bus na afloop naar Middelburg. Vertrek van het Concertgebouw* Zie voor verdere gegevens de biljetten. DE DIRECTIE. 200 en een Bestuurskamer voor ongeveer 50 personen. Alles met of zonder bijlevering van Consumpties en Muziek", ledereen kan er weer terecht. Bruiloften, partijen, dansclub, lezingen, kortom het hele Vlissingse verenigingsleven kan een ruimte huren tegen de "uiterste en voorde ligste condities". Tot 1960 blijft het gebouw in handen van de familie Ots. Dan verkoopt J. Ots het pand aan de Heineken Brouwerij en wordt Ome Jan [J. van Loon) de nieuwe uitbater. De gezellige tij den van de verenigingsavonden met bal na en de zondagmiddagen voor de Vlissingse jeugd zijn dan wel zon beetje voorbij. De heer Van Loon krijgt concurrentie van de televisie en ziet zich genoodzaakt de exploitatie anders aan te pakken. Er worden antiek- en inboedelveilingen gehouden en de eerste popconcerten komen naar Vlissingen. De legendarische Pink Floyd treedt zelfs in het Concertgebouw op. Maar ruim tien jaar later valt ook deze formule niet meer te handhaven. Het concertgebouw verliest haar vermaaksfunktie en wordt verkocht aan de Pinkstergemeente. Deze wijdt op 1 3 december 1971 haar nieuwe kapel in. De zaal biedt aan ongeveer vierhonderd mensen plaats. Verder wordt het gebouw gebruikt voor jeugdbijeenkomsten en creches. Maar dan in 1980, in de nacht van 31 aug ustus op 1 september, wordt de nieuwe kapel door brand verwoest. Even lijkt het of dit het einde zal worden van het oude gebouw aan de Emmastraat. Met vereende krachten wordt echter geld ingezameld en voor het forse be drag van 2,1 miljoen gulden herrijst het Con certgebouw weer uit naar as. Nu met een kerkzaal, die 700 mensen kan herbergen. En dan in december 1991 is de cirkel rond. Vlissingen krijgt haar Concertgebouw weer te rug. Loontjes Vastgoed koopt net gebouw van de Pinkstergemeente en betrekt het in de ont wikkeling van het Arsenaalgebied. Er komt een toneel- en concertzaal met 287 plaatsen en een Grand Café. Ook de bruiloften en partijen zijn weer welkom, want de zaal is in een handomdraai stoelvrij te maken. Het uitgaans leven van Vlissingen kan weer terugvallen op een oude traditie: een avondje uit naar het Concertgebouw. Het afgelopen kwartaal hebben zich de volgende personen aangemeld als lid van de vereniging. Het zijn: Mevr. A.J. Reddingius- van Doorn,Vlissingen Mevr. M.H. Kant-Punt,Middelburg Drs. J.L. Hupsel,Wijk bij Duurstede Dhr. P.F. van Eek,Vlissingen Dhr. H. Gouw,Vlissingen Dhr. J.H. Maas,Koudekerke Alle leden namens het bestuur van harte welkom bij de vereniging!

Den Spiegel | 1993 | | pagina 4