HET VESTZAKTHEATER 10 INGEKOMEN BRIEVEN Bellamypark 3-5, het huis Edenburg met hef naastliggende huis rechts vormen net Vestzaktheater, de vaste plek van de Zeeuwse Komedie. Foto I982, particuliere collectie. dertien maanden werd door leden van de Zeeuwse Komedie het parterre-gedeelte van de twee oude patriciërswoningen aan Bellamy- park 3-5 omgebouwd tot een vestzaktheafer wat plaats biedt aan 65 toeschouwers. De twee oude patriciërswoningen dateren uit 1771 en zijn in de loop der eeuwen voor verschillende doeleinden gebruikt, zoals een dependance van het Gasthuis, een confectiefa briek en een opslagplaats. Begin 1970 werd door de gemeenteraad van Vlissingen besloten om de vitale delen van het pand, zoals de muren, plafonds, verlichting en verwarming te laten opknappen. De verschillen de ruimten werden in gebruik genomen door diverse verenigingen, zoals de Volksdansgroep Vlissingen, het Groot Vlissings Majorettepe loton, de Jeugdsoos van de Gereformeerde jeugdcentrale, Fotoclub Hoechst en hef Zeeuws Instituut Kunstzinnige Vorming. De toneelgroep de Zeeuwse Komedie nam de gehele bene denverdieping in gebruik. Anno 1993 is zij nog de enige vereniging die van het gebouw gebruik maakt. De verbouwing van het parter re-gedeelte werd, met uitzondering van een kleine startsubsidie van de gemeente Vlissingen en een bijdrage van het Koningin Juliana Fonds, geheel gefinancierd door de Zeeuwse Komedie. De Zeeuwse Komedie viert dit jaar haar 25-ja- rig jubileum. Een lustrum waar op gepaste wijze bij wordt stilgestaan. Zo zal op 16 okto ber 1993 de door Willem Huijbregse geschre ven en geregiseerde productie 'Sade' in pre miere gaan. De afgelopen vijfentwintig jaar zijn heel wat stukken op de planken gebracht, zowel door de Zeeuwse Komedie alsook door andere artiesten wiens namen groot zijn geworden. Het Vestzaktheater, zoals Edenburg in de volksmond is gaan heten, is een begrip geworden in Vlissingen en ver daarbuiten. Als springplank naar het grotere theater, zo kan het Vestzaktheater (nog) steeds gezien worden. Van tijd tot tijd ontvangt de redaktie van Den Spiegel brieven van lezers, vaak naar aanlei ding van eerder gepubliceerde artikelen. Deze geven meestal een aanvulling op de publi caties of verbeteringen daarvan. Deze per soonlijke herinneringen geven juist een aardige toevoeging aan de geschiedenis, vandaar dat we ze u niet willen onthouden. Op de volgen de pagina zijn er twee afgedrukt. De redaktie.

Den Spiegel | 1993 | | pagina 9