NIEUWE LEDEN NIEUWE LEDEN 7. Werkgroep Film en Media, opgericht in 1 991De werkgroep houdt zich bezig met ver- schijnselen van massacommunicatie in de breedste zin van het woord. Ze houdt seminars en vertoont bijzondere films. 8. Technische werkgroep 'Pieter Zeeman', inge steld in 1992. Deze beweegt zich op het gehele terrein van de techniek. De activiteiten richten zich voornamelijk rond bijeenkomsten van de leden. 9. Werkgroep Kunstgeschiedenis, opgericht in 1992. De werkgroep heeft tot doel het bestu deren van de geschiedenis van de kunst en het houden van lezingen. Voor speciale projecten en activiteiten, die het gehele Genootschap betreffen kent het Genoot schap commissies. Er is een commissie Archief en Werken. Deze is belast met het voorberei den, redigeren en uitgeven van het Archief. Tevens houdt zij toezicht op het tot stant komen van boekwerken en het uitgeven daarvan. De commissie ziet erop toe, dat deze uitgaven vol doen aan strikte wetenschappelijke normen. De commissie tot redactie van Zeeland is belast met het redigeren, doen drukken en uitgeven van het Tijdschrift Zeeland, het Genootschaps orgaan. De Commissie Huisvesting is belast met het verzorgen van een onderkomen van de vereniging. Daartoe is een stichting ingesteld. Verder is er een commissie die de jaarrrekening controleert. Een belangrijke commissie is die voor de Verza melingen, geleid door de hoofdconservator, bij gestaan door conservatoren en subconservato ren van het Genootschap. Deze verzamelingen zijn een gezichtsbepalend deel van het Ge nootschap. Een groot deel ervan is in bruikleen afgestaan aan het Zeeuws Museum, een ander deel, vooral de Zelandia lllustrata wordt voor treffelijk verzorgd door het Rijksarchief. Boeken en tijdschriften zijn in bruikleen bij de Zeeuwse Bibliotheek. De verzameling van het Genoot schap bestaat uit de volgende deelverzamelin gen: 1Geschiedkundige voorwerpen, Kunst en Kunstnijverheid; 2. Fossiele botten; 3. Fossiele schelpen; 4. Boeken en handschriften; 5. Munten en penningen; 6. Gesteenten en mineralen; 7. Archeologische voorwerpen; 8. Zelandia lllustrata. Het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen heeft nu ongeveer 1 600 leden. De opzet, het bijeenbrengen van perso nen van hetzelfde vakgebied, is bij een toene mende beschikbaarheid van vrije tijd nog steeds een voorwaarde voor een bloeiend bestaan. NOTEN: 1Prof. dr. E.W. Beth e.a. Philosophia blz.75. 2. Crane Briton: The shaping of the human mind, biz. 1 1 2. 3. Dr. H.A. Enno van Gelder: Cultuurgeschie denis van Nederland in vogelvlucht, biz. 1 58. 4. W.W. Mijnhardt: Het Zeeuws Genoot schap der Wetenschappen 1765-1794, blz.2. 5. a.w. blz.5 6. a.w. blz.7 7. a.w. blz. 14 8. a.w. blz. 1 2. 9. R.A. Meerkamp van Embden: Het Zeeuws Genootschap der Wetenschappen in den Fran- schen Tijd, blz.6. 10 a.w. blz. 15 1 1a.w. blz.9 12. Gedenkboek, uitgegeven ter gelegenheid van het anderhalve eeuwfeest van het Zeeuws Genootschap der Wetenschappen, blz.22. 13. Archief 1946-1947, blz. VIII. Het afgelopen kwartaal hebben zich de vol gende personen aangemeld als lid van de ver- eniging: Mevr. J. de Vries,Vlissingen Mevr. R. Ruedisueli,Vlissingen De nieuwe leden van harte welkom bij de ver eniging namens het bestuur! DEN SPIEGEL 1994 8

Den Spiegel | 1994 | | pagina 11